Zavřít reklamu

Dosud byla unikátní verze fotoaparátu Leica M designovaná Jonym Ivem zahalena tajemstvím. Vědělo se jen to, že bude tento kousek součástí kampaně Product (RED) a bude vydražen na dobročinné účely. Nyní však poprvé Leica ukázala, jak bude fotoaparát vypadat…

Legendární fotoaparát německé společnosti však nepřetvářel Jony Ive sám, spolupracoval s ním další ostřílený designér Marc Newson. Pravděpodobně i on sdílí stejné hodnoty jako designový guru Applu, protože na prvního pohled vyzařuje Leica M z edice Product (RED) jednoduchostí.

Ive s Newsonem museli podstoupit 85 dní dlouhý designový maraton, během kterého údajně vzniklo na 1000 prototypů různých částí a přepracovaná Leica M je výsledkem celkem 561 testovacích modelů. A rozhodně se nejedná o produkt nepodobným těm od Applu. Charakteristické je zde především šasi z anodizovaného hliníku, v němž jsou laserem vytvořené miniaturní otvory, které připomínají reproduktory z MacBooků Pro.

Speciální verze Leica M bude obsahovat full-frame CMOS senzor, výkonný procesor nové čočky Leica APO-Summicron 50mm f/2 ASPH.

Světlo světa spatří jen jediný model, který se 23. listopadu vydraží v aukční síni Sotheby’s a výtěžek půjde na boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii. V rámci velké charitativní akce se budou dražit také například Apple sluchátka s 18karátovým zlatem. Největší zájem se ale očekává právě o fotoaparát Leica M.

Zdroj: PetaPixel.com
.