Zavřít reklamu

Zase nám začíná to nejočekávanější období roku. Nemluvíme samozřejmě o samotném létě, máme na mysli obrovský sezónní výprodej na Steamu. Jeho součástí jsou stovky zlevněných kousků, vybrat si mezi nimi je ale někdy husarský úkol. Budeme vám tak v průběhu následujících dní poskytovat tipy na ty nejlepší zlevněné hry. A nezačneme s ničím jiným než jednou z nejlepších her minulého roku, kterou jste ale i tak mohli díky její nezávislé povaze propásnout. Nemluvíme teď o ničem jiném než o skvostném roguelitu Hades.

Hades mají na starosti mistři nezávislých her, studio Supergiant Games. Ti si jednotlivé prvky této hry vyzkoušeli třeba na své akční prvotině Bastion, svůj charakteristický audiovizuální styl pak tříbili na futuristickém Transistoru nebo netradiční verzi košíkové v Pyre. V Hadesovi pak úročí své zkušenosti naplno. Přestože je totiž hra roguelitem – zapadá tedy do žánru, ve kterém budete stále dokola umírat a pilovat své dovednosti k dokonalosti, nezapomněli vývojáři na strhující příběh zkombinovaný se skvěle gradovaným poznáváním jednotlivých postav.

Jako temný princ Zagreus, syn pána podsvětí Hada, budete mít za úkol uniknout na povrch. V tom vám budou pomáhat vaší příbuzní z Olympu, kteří vám vždy po zdárném překonání jedné z místnosti plných nepřátel a pasti nabídnou své dobrodiní. Právě kombinování dobrodiní a různých zbraňovych upgradů vede k neopakovatelnému pocitu z objevování nových vzorců a synergií. Pokud vás pak dopředu nebude hnát frenetická hratelnost zaplňující obrazovku nepřáteli a obrovským množstvím efektů, na sto procent hru dokončíte kvůli tomu, abyste se dozvěděli, jestli se Zagreovi splní jeho největší přání. To už ale necháme na vás, abyste sami ve hře zjistili, jaké to přání je.

  • Vývojář: Supergiant Games
  • Čeština: Ne
  • Cena: 14,69 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.13.6 nebo novější, dvoujádrový procesor s taktem 2,4 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Intel HD 5000 nebo lepší, 15 GB volného místa

 Hru Hades můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více