Zavřít reklamu
iWant

Galerie: Loga Applu se po celém světě přebarvila do červené

iWant

Snad každý, kdo zná společnost Apple, ví, co je řada (PRODUCT)RED. Jedná se o jednu z aktivit cupertinské společnosti v rámci podpory boje proti AIDS. Apple se rovněž každoročně účastní mezinárodního dne boje proti této zákeřné a nevyléčitelné chorobě. V tento den obarví loga svých maloobchodních prodejen na červeno a na příslušnou charitu věnuje část svého zisku.

Celá akce trvá od dnešního dne až do sedmého prosince. V jejím rámci věnuje cupertinská společnost na boj s AIDS jeden z dolar z každé platby, která v jejích Apple Storech bude provedena prostřednictvím platební služby Apple Pay. Do své každoroční akce letos také Apple zapojil i svůj App Store, kam přibylo pár zajímavých článků.

Jeden z nich se zmiňuje mimo jiné o tom, že v subsaharské Africe vyjde léčba antiretrovirotiky, která může nemocným značně prodloužit a zkvalitnit život, na pouhých dvacet centů denně. Jeden dolar z každého prodeje tedy není v tomto kontextu vůbec zanedbatelný.

Kdo by se chtěl do akce Applu zapojit, ale nemá ve své blízkosti žádný Apple Store, může tak učinit prostřednictvím zakoupení některého z produktů z řady RED v online obchodě. V nabídce je například speciální verze iPhonu XR, sluchátek Beats, ale také kryty či řemínky k Apple Watch.