Zavřít reklamu

Je to již několik dlouhých měsíců nazpátek, co jsme se dočkali oficiálního představení nových operačních systémů od Applu. Konkrétně jablečná společnost představila iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy jsou ode dne představení k dispozici v rámci beta verzí, což už by se ale zanedlouho mělo změnit. Již brzy tedy budou zmíněné systémy k dispozici oficiálně pro širokou veřejnost. Na našem magazínu se neustále věnujeme všem novinkám, které jsou s novými systémy spojené. V tomto článku se společně podíváme na další novinku z operačního systému macOS 12 Monterey.

macOS 12: Jak na Macu sdílet hesla

Pokud jste si přečetli včerejší návod, tak víte, že se v rámci macOS 12 Monterey můžeme těšit na novou sekci Hesla v rámci Předvoleb systému. V této sekci se konkrétně nachází přehledně vyobrazené přihlašovací údaje k vašim uživatelským účtům, podobně jako v iOS či iPadOS. Až doposud mohli uživatelé veškerá uživatelská jména a hesla v macOS zobrazit v aplikaci Klíčenka, ta ale může být pro některé jedince příliš složitá, což si Apple uvědomil. Kromě toho, že si ve zmíněné sekci můžete hesla zobrazit, tak je možné je také sdílet, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na Macu s macOS 12 Monterey klepnuli v levém horním rohu na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Následně se otevře nové okno, ve kterém se nachází veškeré sekce určené pro správu předvoleb systému.
  • Mezi všemi těmito sekcemi najděte a rozklikněte tu s názvem Hesla.
  • Poté je nutné, abyste se autorizovali, a to buď pomocí Touch ID, anebo hesla.
  • Jakmile se úspěšně autorizujte, tak si nalevo najděte účet, který chcete sdílet, a klepněte na něj.
  • Pak už jen stačí, abyste v pravém horním rohu klepnuli na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou).
  • Nakonec už si jen stačí zvolit uživatele, kterému budete údaje skrze AirDrop sdílet.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na Macu s macOS 12 Monterey sdílet heslo pomocí AirDropu. Tato funkce se hodí v případě, pokud někomu potřebujete předat heslo k jednomu z vašich účtů, ale nechcete jej diktovat či zadávat ručně. Takto jen párkrát klepnete myší a je hotovo, a to nemusíte ani znát podobu samotného hesla. Jakmile někomu heslo nasdílíte, tak se mu o této skutečnosti zobrazí dialogové okno na obrazovce. V rámci toho je pak možné heslo přijmout či odmítnout.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více