Zavřít reklamu

Rybníček streamovacích platforem, které máme v České republice dostupné, se zase rozrostl. Letos už jsme se dočkali přerodu HBO GO na HBO Max a nyní k nám dorazilo i dlouho očekávané Disney+. Pořád zde ale máme také stálici trhu v podobě Netflixu nebo Amazon Prime video. Po které platformě ale sáhnout? Není to jen o ceně. 

Netflix 

Největší Netflix nabízí skutečně obsáhlou knihovnu. Jeho výhoda je v tom, že do ní neustále přibývají kvanta vlastního originálního obsahu, nevýhoda pak ta, že je ten často nevyvážené kvality. Najdete zde sice jasné hity, ale také nepříliš povedené kousky. Zajímavý bonus je platforma Games, která vám za předplatné v rámci streamu videa poskytne i mobilní hry.

Tarify má Netflix tři. Základní vás vyjde na 199 Kč. Za své peníze ale dostanete jen možnost jednoho streamu a jedno zařízení, do kterého můžete obsah stáhnout pro off-line přehrávání. Není zde ani HD ani Ultra HD rozlišení. První získáte v ceně 259 Kč, druhé za cenu 319 Kč měsíčně. Balíček Standard navyšuje počty zařízení na dvě, Premium na čtyři.

HBO Max 

Za HBO Max zaplatíte měsíčně 199 Kč, při ročním placení je cena výhodnější, protože s ní ušetříte 33 % z ceny a vyjde vás na 1 590 Kč. Platforma vám umožní současný stream na třech zařízeních, je zde až pět profilů s obsahem doporučovaným na míru. Na vybraných zařízeních můžete sledovat vybrané filmy v rozlišení 4K Ultra HD, HDR 10 a Dolby Vision. V knihovně najdete obsah nejen Max Original z dílny HBO, ale i filmy a seriály od WB, DC nebo Cartoon Network.

Disney+ 

199 Kč měsíčně vás vyjde i Disney+, roční cena předplatného je 1 990 Kč (15% sleva). I zde jsou uživatelské profily, kterých můžete mít 7, sledovat obsah můžete současně na čtyřech zařízeních, off-line obsah stahovat do deseti. Na kompatibilních zařízeních se můžete těšit na rozlišení až 4K UHD a podporu Dolby Vision a Dolby Atmos. Najdete zde pořady z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic, Star a dalších.

Disney+ si můžete předplatit zde

Amazon Prime Video 

Měsíční předplatné pro Prime Video vás vyjde na 79 Kč měsíčně. Jeden účet může na Prime Video využívat až šest uživatelů. Přes jeden Amazon účet pak můžete v rámci služby streamovat maximálně tři videa najednou. Chcete-li streamovat totéž video na vícero zařízeních, můžete tak učinit pouze u dvou najednou. Kromě běžného HD rozlišení lze obsah sledovat v 4K Ultra HD kvalitě včetně podpory HDR, ale samozřejmě jen u vybraného obsahu.

Apple TV+ 

Všechny výše uvedené platformy nabízejí nejen svůj originální obsah. Apple TV+ jde ale svou cestou, a vyjma značky Apple Original zde nic nenajdete. Tedy najdete, ale za další poplatky koupě filmu nebo jeho pronajmutí. Platit budete 139 Kč měsíčně, můžete ale využít i předplatného Apple One, kdy k tomu dostanete ještě Apple Music, Apple Arcade a 200GB úložiště na iCloudu, a to za 389 Kč měsíčně. V obou případech můžete předplatné sdílet v Rodinném sdílení až s pěti osobami. Souběžných streamů dovolí 6, kdy si každý člen prohlíží vlastní obsah. Apple TV+ zvládá 4K, Dolby Vision i Dolby Atmos.

Voyo 

Přes 2 000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady dříve než v TV, nejlepší sportovní přenosy, a víc jak 200 pohádkových a animovaných pořadů, pro malé i větší nabízí Voyo za 159 Kč měsíčně. Své předplatné můžete používat až na pěti zařízeních, přehrávání může být ale spuštěno v danou chvíli pouze na 2 zařízeních souběžně. Aktuálně nejvyšší možná kvalita videa je Full HD. 

.