Zavřít reklamu

Designér Marc Newson, který je nyní také zaměstnancem Applu, nedávno vedl rozhovor s deníkem o designu a architektuře Dezeen rozhovor a po většinu času byla řeč o novém domácím výčepu, který Newson navrhl pro Heineken a jenž se před nedávnem dostal do prodeje. Nicméně pár vět bylo věnováno také Applu.

Nový domácí výčep navržený Marcem Newsonem

Heineken má s domácím výčepem velké plány. Společnost vlastní více než 250 značek piv a velká část z nich má být prodávána také pro tuto novinku. Do výčepu se vkládá nádoba nazvaná Torp o objemu dva litry. Výhodou tohoto řešení je možnost načepovat si libovolné množství a hlavně – čepované je přece nejlepší.

Marc Newson: Například má žena, která má ráda pivo, nikdy nevypije celou láhev nebo plechovku. Polovina zůstane, zteplá a nakonec se stejně vyhodí. Nyní může kdokoli mít jakékoli množství piva. Můžete si dát jen tak malou skleničku nebo klidně tuplák.

Co se působení v Applu týče, Newson potvrdil, že je částečně zaměstnán u Applu kvůli blíže nespecifikovaným projektům. Většinu času však tráví ve Velké Británii, kde pracuje na projektech své společnosti.

Amy Frearson: V Applu jste dostal poměrně zásadní roli. Myslíte si, že budete mít stále dostatek času, abyste se mohl věnovat projektům jako tento?
Marc Newson: Samozřejmě, protože moje role v Applu nutně nevyžaduje všechen můj čas a má to své důvody. Moje společnost stále existuje a já i nadále žiji ve Velké Británii.

Při dotazech ohledně jeho role při návrhu Apple Watch, které mají přijít na trh začátkem příštího roku, už Newson nechtěl odpovídat konkrétně. Nicméně dle jeho slov je jeho působení v Applu teprve na samém začátku.

Amy Frearson: Můžete mi prozradit, zda jste se účastnil vývoje Apple Watch?
Marc Newson: Očividně nemohu.
Paní z PR: Omlouváme se, na tohle nemůžeme odpovědět.
Amy Frearson: Možná bych se vás mohla zeptat na jinou otázku. S vašimi zkušenostmi s designem hodinek, můžete mi říct váš názor na budoucnost klasických hodinek?
Marc Newson: Mechanické hodinky budou mít vždy své místo. Kromě ukazování času – což dokáží všechny – tkví jejich podstata v úplně něčem jiném. Myslím si, že trh s mechanickými hodinkami zde bude existovat v podstatě stejně jako doposud. Abych byl upřímný, nemám moc ponětí o tom, co se ve světě mechanických hodinek momentálně děje.

Newson a Apple však není jen spojení tohoto roku. Například v roce 2013 uspořádal společně s Jonym Iveem aukci produktů (RED), která vynesla 13 milionů dolarů. Mezi nejznámější předměty patřily červený Mac Pro, zlatá sluchátka EarPod nebo fotoaparát Leica.

Zdroj: Dezeen
.