Zavřít reklamu

[su_youtube url=“https://youtu.be/o_QWuyX8U18″ width=“640″]

Apple se opět stává terčem reklamních útoků od svých konkurentů. Nyní to však nemá na starosti Google, ale Microsoft. Se svým tabletem Surface Pro 4 si dobírá iPad Pro s tvrzením, že to není „počítač“, jak ho sám Apple prezentuje.

Krátký spot pod názvem „What’s a Computer? Jusk ask Cortana“, tedy volně přeloženo jako „Co je to počítač? Zeptej se Cortany“, si klade za cíl veřejnosti ukázat, že 12,9palcový iPad Pro není po stránce funkčnosti a výbavy počítač. Odkazuje tím na kampaň „What’s a Computer?“ a slogan „Super. Computer.“, kterým se největší jablečný tablet prezentuje.

[su_pullquote align=“right“]Tvrzení, že je to počítač, z něj počítač neudělá.[/su_pullquote]

Půlminuta stačila k tomu, aby Cortana, hlasová asistentka na zařízeních od Microsoftu, zdůraznila důležité věci, kterými by měl správný počítač disponovat. Například výkonným procesorem Inter Core i7, plnohodnotnou verzi balíčku MS Office, trackpadem a externími porty. Právě tyto prvky v sobě Surface Pro 4 skrývá, iPad Pro nikoliv. V popisku videa pak dále stojí věta, že „tvrzení, že je to počítač, z něj počítač neudělá“.

Siri, hlasová asistentka na iPadu Pro, v uvedené reklamě působila poměrně kamarádsky, ovšem od svého rivala to tvrdě schytala. Během „konverzace“ se zmohla jen na to, že má klávesnici. Pak už přišel pouze dodatek, že „Surface umí víc. Stejně jako vy.“

Témata: ,
.