Zavřít reklamu

Již 16. ročník Mistrovství Evropy ve fotbale neboli EURO 2020 je tady. Tento mezinárodní mužský fotbalový turnaj se měl původně konat v termínu od 12. června do 12. července 2020, ale kvůli pandemii koronaviru byl o rok odložen. Celá akce, která si nechala původní název včetně letopočtu, startuje již tento víkend. Nenechejte tedy nic náhodě a stáhněte si alespoň oficiální aplikaci, která vás bude informovat o všech výsledcích a novinkách. Je zdarma. 

Turnaj se nově uskuteční od 11. června do 11. července 2021, poprvé v historii také v 11 evropských městech v 11 různých zemích. Finále a semifinále se již podruhé odehraje na Wembley Stadium v Londýně, který má s 90 000 místy největší kapacitu ze všech hostitelských stadionů. Kolik bude přítomno diváků je ale otázkou, protože návštěvnost se musí řídit pandemickými předpisy. Pokud ale uvažujete, že se nějakého zápasu zúčastníte, můžete si stáhnout aplikaci UEFA EURO 2020 Mobile Tickets, která může vaše lístky bezpečně schraňovat.


EURO 2020 Official 

Oficiální aplikace je velice jednoduchá. Hned v úvodu vás ale upozorní na sběr důležitých dat. Pravděpodobně i s ohledem na případné trasování nakažených koronavirem. Poté se vám již zobrazí seznam zemí, ze kterých si můžete, ale nemusíte, vybrat svůj oblíbený. Nechybí ani možnost povolit či zakázat oznámení. Aplikace nicméně chce i vědět, jestli se nějakého klání zúčastníte osobně. Pokud ne, můžete alespoň určit, v jakém městě budete fotbalová družstva podporovat. Nechybí výběr možnosti, že tak budete činit jen z domova. Jedná se opět o jasný odkaz k pandemii.

Titul se poté dělí na několik záložek. Home vás informuje o všech novinkách, Matches samozřejmě o plánovaných i proběhnutých zápasech, Groups zase ukazuje jednotlivé skupiny a to, jak si v nich týmy vedou. Ve Fantazy si dokonce můžete za přidělený finanční obnos sestavit tým snů a pokusit se s ním vyhrát virtuální turnaj. V More už jen můžete upravit své původně nastavené preference, nechybí zde nastavení atd.

Stažení EURO 2020 Official v App Store


EURO 2020 a další oficiální aplikace 

Pokud pak chcete tipovat výsledky, nebo to, který tým dá v daném zápase jako první gól, potřebujete už aplikaci EURO 2020 Fantasy Footbal. Chcete-li pak sbírat virtuální samolepky a lepit si je do alba, můžete si naisntalovat titul EURO 2020 Panini sticker album. Každý den vám zde přistanou tři balíčky po pěti kartách. Duplikáty pak lze měnit s ostatními uživateli aplikace.

A kdy začínáme na EURO 2020 my, tedy reprezentační výběr České republiky? Je to v pondělí 14. června v 15:00 našeho času. Hraje se na stadionu v Glasgow. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více