Zavřít reklamu

Nově vydaná adventura od studia Feral Cat Den slibuje hodně netradiční herní zkušenost, a to jak v podobě ulítlého příběhu, tak i neskutečného vizuálního pojetí. Na první pohled ale Genesis Noir jednoznačně zaujme svým grafickým zpracováním. Díky svému černobílému vizuálu vybočuje z řady ostatních nezávislých adventur, které většinou spoléhají na prověřenou grafiku odkazující na klasické zástupce žánru. V rámci přiblížení k noirovému žánru doplňuje hra působivý vizuál charekteristickým jazzovým soundtrackem.

Patřičně originální je Genesis Noir ale i z příběhové stránky, odprošťuje se totiž od „přízemních“ narativů a jako hlavní postavy představuje kosmická stvoření, jež dokážou pouhým výstřelem ze zbraně tvořit celé vesmíry. Jednou z nich jste i vy jako obchodník s hodinkami No Man. Nešťastnou shodou náhod se dostanete do milostného trojúhelníku s dalšími dvěma takovými stvořeními, Golden Boyem a vaší milou Miss Mass. Když ale žárlivý Golden Boy přijde na pravou podstatu situace, vystřelí po Miss Mass ze zbraně. Síla výstřelu pak dá zrodit celému našemu vesmíru. Na vás pak je kulku zastavit dřív, než zasáhne Miss Mass.

Genesis Noir vás vezme na výpravu nejen prostorem, ale hlavně časem. Budete svědky zrození vesmíru i jeho pomalé smrti biliardy let v budoucnosti. V různých epochách budete řešit drobné hádanky, které vás snad dovedou k návodu k tomu, jak zachránit lásku života a přitom nezničit celý vesmír. Hru nyní můžete na Steamu sehnat za velmi příznivou cenu, první ohlasy se navíc nesou v kladném duchu. Stylovější záležitost si zřejmě delší dobu nezahrajete.

Hru Genesis Noir můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více