Zavřít reklamu

Jak vypadá domácí kancelář Steva Jobse včetně jejího vybavení by chtěl vidět určitě nejeden Apple fanoušek. Nyní si jeho pracovnu z roku 2004 můžeme prohlédnout díky několika starším snímkům, které se objevily před několika dny.

Vždy mě zajímalo a několikrát jsem nad tím uvažoval, jaké produkty by asi tak Steve Jobs ve své pracovně používal. Zda by se jednalo pouze o ty, na jejichž vývoji se sám podílel nebo jestli by skousl i nějaký konkurenční produkt. Chtěl jsem také znát typ Macintoshe, který zaujímá místo na pracovním stole Steva.

Nyní již na všechny tyto otázky znám odpověď. Na internetu se totiž objevily fotografie z roku 2004. Autorkou je známá fotografka Diana Walkerová, která působila dvě dekády v Time magazínu. Nafotila nespočet slavných lidí: herečky Katharine Hepburnovou a Jamie Lee Curtisovou, senátora Johna Kerryho, političky Madeleine Albrightovou a Hillary Clintonovou… V sérii portrétů zachytila Steva Jobse v rozmezí 15 let. Snímky z roku 2004 byly pořízeny v Palo Alto během Jobsovy rekonvalescence po operaci, kdy mu byl odstraněn nádor ze slinivky břišní.

Na několika málo černobílých snímcích je Steve Jobs zachycen na zahradě svého domu a nebo v pracovně.Zde můžete vidět vzhled a vybavení pracovny. Velmi strohé a jednoduché vybavení, lampa a hrubě omítnuta cihlová zeď. Zde je vidět, že Steve má rád kromě jablek i něco jiného – minimalismus. U okna je umístěn rustikální dřevěný stůl, pod kterým se ukrývá Mac Pro propojený s 30 palcovým Apple Cinema Display s upevněnou kamerou iSight. Na stole vedle monitoru můžete vidět myš, klávesnici a rozházené papíry včetně pracovního „nepořádku“, což prý znamená kreativní mysl. Můžete si všimnout i zvláštního telefonu s velkým počtem tlačítek, pod kterými se určitě skrývají nejvýše postavení lidé ze společnosti Apple.

Co se týče oblečení Steva Jobse, má na sobě svou typickou „uniformu“ – džíny a černý rolák. Na fotkách však vypadá v poněkud lepší kondici, než ve kterého ho vídáme dnes.I když se jedná o přes šest let staré fotografie, řekl bych, že si díky nim, můžete udělat určitý obrázek o pracovním místě šéfa jablečné společnosti. Navíc si z nich není těžké odvodit, jak asi vypadá tato pracovna v současné době. Mac Pro z roku 2004 by mohl vystřídat jeho nejnovější následovník. Stejně tak by se na dřevěném stole mohly vyjímat nejnovější Apple LED Cinema Display, Apple Magic Mouse a bezdrátová klávesnice. Zdi, podlaha a stůl budou stejné. Určitě nezmizely ani rozházené papíry a další nepořádek.

Pokud by vám nestačily výše uvedené fotografie, můžete si prohlédnout celou galérii zde.

Zdroj: cultofmac.com
.