Zavřít reklamu
iWant

Nástupce iPhonu X má být levnější. S cenově dostupným iPhonem ale nepočítejte

iWant

Od představení nových iPhonů nás dělí už jen dva dny a ačkoli letošní modelovou nabídku už v podstatě známe, nad jejich cenami stále visí otazník. Německý magazín Macerkpof ale přišel se zprávou, ve které odhaluje startovací ceny všech tří chystaných modelů. Částky jsou přitom uvedeny v eurech, tudíž si můžeme udělat poměrně přesnou představu, kolik budou stát nové telefony od Applu v České republice.

Největší zajímavostí přitom je, že iPhone Xs bude ve srovnání se svým předchůdcem (tedy iPhonem X) výrazně levnější. Telefon by měl startovat na 909 eurech, v přepočtu na 23 990 korunách. Snížení ceny o 6 000 Kč je poměrně znatelné a jistě se podepíše na poklesu cen barazových iPhonů X. Na druhou stranu se takto velká cenová odchylka zdá nepravděpodobná, obzvlášť vezmeme-li v potaz výborné prodeje současného iPhonu X.

Větší iPhone Xs Plus (spekuluje se také o označení iPhone Xs Max) pak po stránce nacenění nahradí současný iPhone X a tudíž bude začínat na 1 149 €. V Česku by 6,5palcová vlajková loď měla stát 29 990 korun. Předpokládá se však, že letos Apple nabídne až 512GB variantu, a tak by se cena telefonu mohla vyšplhat až ke 40 tisícům korun.

Na závěr zůstává 6,1palcový LCD model, který byl často označován jako nástupce iPhonu SE. Jeho cena však pravděpodobně bude zklamáním pro značnou část potenciálních kupců. Podle zdrojů magazínu by iPhone 9 (či iPhone XC) měl stát 799 euro, tedy stejně jako v současné době iPhone 8. Na tuzemském trhu telefon vyjde na 20 990 Kč.

Pro vyšší cenu z celé trojice nejlevnějšího iPhonu se Apple údajně rozhodl právě kvůli dobrým prodejům iPhonu X. Ty byly nad očekávání společnosti i analytiků a Apple jen utvrdily v tom, že vysoká cena u smartphonu není kdovíjakou překážkou.