Zavřít reklamu

iPhone a iPad nemusí sloužit jen k zábavě a hraní – s jeho pomocí se vaše děti mohou pustit i do tvůrčích činností. V dnešním článku si představíme několik aplikací, které vaše děti povzbudí k tvorbě – modelování, animaci, stavění z Lega nebo třeba k rukodělné výrobě. Některé aplikace zvládnou vaše ratolesti ovládat samy, u jiných budou potřebovat vaši pomoc.

Clay for Kids

Kdo by nemiloval modelování? Ať už máte doma značkovou modelínu, starou dobrou českou plastelínu nebo třeba domácí modelovací těsto, určitě byste měli vyzkoušet aplikaci Clay for Kids. Aplikace je sice v angličtině, obrazové návody k vytvoření obrovského množství objektů z modelíny jsou ale dostatečně srozumitelné pro každého. V aplikaci najdete více než stovku návodů, které jsou přehledně seřazené podle náročnosti. Aplikace je zcela bezplatná.

LEGO Návody na stavění

Kultovní stavebnice LEGO nechybí snad v žádné domácnosti s dětmi (ani v některých zcela bezdětných). Jak název napovídá, najdete v aplikaci LEGO Návody na stavění kompletní a neustále se rozrůstající katalog digitálních návodů k LEGO stavebnicím. Najdete zde jak starší brožurky s návody ve formátu PDF, tak i 3D návody pro vybrané modely. Aplikace umožňuje snadné prohledávání v katalogu návodů a možnost ukládání sad do LEGO účtu.

Toontastic 3D

Má vaše ratolest filmařské ambice? Nechte ji vytvořit si vlastní animovaný snímek. Aplikace Toontastic 3D umožní dětem kreslit, animovat a vytvářet vlastní animáky. Rozhraní i ovládání aplikace je přizpůsobené schopnostem nejmladších uživatelů, výsledky ale mohou být opravdu úchvatné. Aplikace Toontastic 3D je stoprocentně bezplatná (žádné mikrostransakce, žádné nákupy v aplikaci), bezpečná a kreativní, a s vaší pomocí si s ní poradí i děti, které angličtinu zatím příliš dobře neovládají. V nabídce je spousta nástrojů pro tvorbu, animaci i úpravy včetně přidání soundtracku, výsledný film lze uložit do knihovny fotografií na iPhonu.

Foldify 3D

Aplikace Foldify je o něco náročnější na finance i výrobní prostředky, výsledky ale budou rozhodně stát za to, a jistě nadchnou vás i vaše děti. Pokud si vaše ratolest libuje ve vystřihování, skládání a lepení, aplikaci Foldify bude milovat. Najdete zde bohatou nabídku modelů k vytištění a slepení – stačí je jen odeslat na AirPrint tiskárnu nebo ve formátu PDF do e-mailu. Svá díla můžete online sdílet s ostatními uživateli.

Children’s Craft Ideas

Pokud má váš potomek v oblibě výrobu všeho možného, neměla by vaší pozornosti ujít aplikace s názvem Children’s Craft Ideas. Aplikace nabízí obsáhlou knihovnu návodů všeho druhu jak pro děti, tak i pro dospělé. Najdete zde více než čtyři stovky srozumitelných video návodů, podle kterých se naučíte vyrábět prakticky cokoliv, co vás napadne. Aplikace je v angličtině, videa jsou ale dostatečně názorná.

.