Zavřít reklamu

V dalším z našich pravidelných seriálů vám budeme průběžně představovat výběr nejlepších aplikací pro děti, dospělé i teenagery. V dnešním výběru se zaměříme na aplikace, sloužící ke komunikaci s přáteli, spolužáky nebo rodinou. Pokud se o těchto aplikacích chcete dozvědět více, a pokud sháníte nějakou skvělou aplikaci pro komunikaci, tak vám rozbor aplikací níže rozhodně pomůže s výběrem.

WhatsApp

Aplikace WhatsApp je nejen mezi mladými oblíbená pro svou jednoduchost a koncové šifrování. Stejně jako většina ostatních aplikací nabízí možnost zasílání textových, zvukových i video zpráv, zasílání příloh, provádění hovorů – bohužel je v tomto směru omezena na maximálně čtyři uživatele – a audiohovorů nebo skupinových chatů.

KiK

Aplikace Kik bude vyhovovat zejména méně náročným uživatelům, kteří chtějí být neustále ve spojení se svými přáteli, blízkými, rodinou nebo spolužáky. Na rozdíl od výše zmíněného WhatsAppu nevyžaduje Kik pro registraci telefonní číslo uživatele – stačí si zvolit přezdívku. Aplikace umožňuje soukromou i skupinovou konverzaci, sdílení obrázků, videí, animovaných GIFů nebo třeba společné hraní her, a uživatelé se v něm mohou seznámit i s dalšími lidmi.

Viber

Viber je bezplatná, jednoduše použitelná aplikace, sloužící k bezpečné komunikaci mezi uživateli. Nabízí možnost zasílání textových zpráv, příloh, skupinových konverzací, hlasových i videohovorů a mnoho dalšího. Samozřejmostí je koncové šifrování, podpora automatického mazání zpráv po uplynutí určitého časového limitu nebo možnost využití nejrůznějších rozšíření.

Messenger

Messenger nabízí prakticky vše, co výše zmíněné aplikace – možnost individuálních i skupinových konverzací, hlasových a videohovorů, zasílání videí, stejně jako třeba obrázků a animovaných GIFů (neumožňuje zasílání dokumentů) nebo třeba tajných konverzací. Abyste mohli Messenger používat, je zapotřebí mít založený facebookový účet.

Telegram

Jedním z největších benefitů aplikace Telegram je bezpečnost a soukromí. Aplikace Telegram patří mezi ty nejrychlejší na světě, kromě zasílání klasických zpráv umožňuje odesílání mediálních a dalších souborů, a to bez omezení typu nebo velikosti. Veškerá konverzace je bezpečně uložena ve speciálním cloudu, Telegram umožňuje skupinové konverzace stovky tisíc uživatelů a je zcela zdarma a bez reklam.

.