Zavřít reklamu

Stejně jako v závěru každého pracovního týdne vám i nyní na stránkách Jablíčkáře přinášíme seznam zajímavých a užitečných rozšíření, která můžete použít pro webový prohlížeč Google Chrome. Dnes si představíme například pomůcku pro pořizování screenshotů, učení cizích jazyků při procházení webu, nebo pro sledování e-mailů.

Awesome Screenshot

Rozšíření Awesome Screenshot je skvělou pomůckou pro všechny, kteří při své práci v prostředí Google Chrome pořizují snímky obrazovky. Awesome Screenshot vám umožní nahrát obsah obrazovky, aktuální karty, případně přidat záznam z vaší webkamery nebo mikrofonu. Své záznamy můžete libovolně ukládat a sdílet, případně je upravovat a přidávat anotace.

Rozšíření Awesome Screenshot stáhnete zde.

Toucan

Učíte se cizí jazyky a chtěli byste si je procvičit i při procházení internetu? Pomůže vám s tím rozšíření Toucan. S jeho pomocí se můžete naučit španělsky, francouzsky, německy, italsky nebo třeba portugalsky, rozšíření funguje tak, že poté, co kurzorem myši zamíříte na vybrané slovo, a zobrazí se vám jeho překlad do příslušného jazyka.

Rozšíření Toucan stáhnete zde.

Refind

Rozšíření s názvem Refind vám usnadní ukládání obsahu, který vás zaujal při procházení webu. S jeho pomocí můžete ukládat odkazy, videa a další obsah k pozdějšímu zhlédnutí, vytvářet vlastní sbírky obsahu, ukládat vybraný text v podobě citátu a mnoho dalšího. Refind rovněž umožňuje přidávání štítků k uloženému obsahu.

Rozšíření Refind stáhnete zde.

OneNote Web Clipper

Pokud používáte microsoftí aplikaci OneNote, určitě byste si měli nainstalovat také rozšíření OneNOte Web Clipper. S jeho pomocí můžete vytvářet webové výstřižky, které posléze ukládáte do svých poznámek v aplikaci OneNote. Toto rozšíření vám umožní “vystřihnout si” celou webovou stránku, ale také jen vybraný obsah, a dále s výstřižky pracovat.

Rozšíření OneNote Web Clipper stáhnete zde.

Bananatag

S pomocí rozšíření Banantag můžete snadno a bez námahy sledovat a plánovat své e-maily, vytvářet e-mailové šablony přímo v Gmailu a pozorovat, co se s vašimi zprávami děje poté, co je odešlete adresátovi. Bananatag vám rovněž umožní naplánovat odeslání e-mailové zprávy, odložit přečtení zprávy na jindy, nebo třeba nastavit upozornění na otevření zprávy.

Rozšíření Banantag stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.