Zavřít reklamu

Stejně jako každý víkend jsme si i tentokrát pro vás připravili výběr rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome, která nás nějakým způsobem zaujala. Rozšíření stáhnete tak, že kliknete na jeho název.

Instant Dictionary by GoodWordGuide.com

Pokud se na webu často pohybujete na anglicky psaných stránkách a chtěli byste si vylepšit a rozšířit vaši slovní zásobu, bude se vám hodit rozšíření Instant Dictionary. Po instalaci tohoto rozšíření vám postačí kliknout na libovolné slovo a v malé vyskakovací bublině se vám okamžitě zobrazí jeho definice spolu s dalšími možnostmi, jako je třeba vyhledání podobných výrazů, přístup k Google vyhledávání a další.

HigherContrastForGoogleMaps

Připadá vám občas, že Mapy od Googlu nenabízí ve výchozím nastavení v Chromu dostatečný kontrast? Namísto úpravy parametrů vašeho monitoru můžete využít rozšíření s názvem HigherContrastForGoogleMaps, které po své aktivaci propůjčí mapám v rámci platformy Google Maps výrazně vyšší rozlišení – stačí kliknout pravým tlačítkem myši na satelitní/Google Earth zobrazení.

Higher Contrast for Google Maps

ArtProject – New Tab
Patříte mezi milovníky umění a přáli byste si, aby vám váš prohlížeč servíroval pokaždé jiné umělecké dílo, kterým byste se mohli náležitě pokochat? V tomto směru vám skvěle poslouží rozšíření s názvem Art Project – New Tab, v jehož rámci se vám v každé nově otevřené kartě prohlížeče Google Chrome na vašem Macu zobrazí zajímavá malba či jiné výtvarné umělecké dílo.

Charcoal: Dark Mode for Messenger

Používáte Messenger v rozhraní Google Chrome na Macu a postrádáte tmavý režim? S pomocí tohoto rozšíření můžete tmavý režim propůjčit pouze Messengeru jako takovému, aniž byste museli do tmavého režimu přepínat celý prohlížeč. Na výběr budete mít dokonce hned ze tří různých variant tmavého režimu: Charcoal, Midnight a Deep Blue.

Task timer

Pokud používáte prohlížeč Google Chrome na vašem Macu také k práci, a potřebujete si změřit čas, který trávíte plněním jednotlivých úkolů, můžete si pro tyto účely stáhnout rozšíření s názvem Task timer. Tento nástroj vám v Chromu umožní stanovit si hned několik různých úkolů a následně měřit čas, který nad nimi strávíte. Rozšíření nabízí také možnost dočasného pozastavení měření.

Task Timer
.