Zavřít reklamu

Apple v roce 2016 výrazně změnil podobu MacBooků, kdy se náhle zbavil prakticky všech konektorů ve prospěch univerzálních USB-C/Thunderbolt portů. Ty jsou podstatně rychlejší a poradí si nejen s nabíjením, ale také s připojením periferií, přenosem obrazu a zvuku a řadou dalších úloh. Od té doby je prakticky nutností vlastnit takzvaný USB-C hub, s jehož pomocí lze jednoduše rozšířit konektivitu jablečného laptopu a připojit podstatně více věcí zároveň, aniž bychom potřebovali například redukce.

Na trhu se však nachází řada takovýchto kousků a je pak už jen na každém z nás, pro který z nich se rozhodneme. Je ale zcela zásadní vnímat, jaké konektory daný hub vlastně nabízí, a zdali tak odpovídá našim požadavkům. Zatímco pro někoho je důležité mít co možná nejvíce USB-A portů, tak někdo jiný může na druhou stranu potřebovat například RJ-45 port pro připojení Ethernetu či HDMI kvůli monitoru. Pojďme se proto společně podívat na 5 nejlepších USB-C hubů, které si momentálně můžete pořídit.

AXAGON HUE-M1C MINI Hub USB-C

Začněme s obyčejným hubem AXAGON HUE-M1C MINI Hub USB-C. Tento kousek si můžete pořídit již za pouhých 309 Kč, přičemž hned na první pohled je u něj jasné, na co se zrovna specializuje. Konkrétně vám totiž nabídne čtyři USB-A konektory pro připojení externích disků, myši, klávesnice, nabíječky a dalších. Jeho celková propustnost přitom vychází z použitého rozhraní USB 3.2 Gen 1 s teoretickou rychlostí 5 Gbps. Jednoduše jej jen stačí připojit a používat. Navzdory jeho nízké ceně určitě potěší kovové zpracování.

AXAGON HUE-M1C MINI Hub USB-C zakoupíte za 309 Kč zde

axagon

Satechi Aluminium Type-C Slim Multiport

Firma Satechi je mezi jablíčkáři velice dobře známa pro své kvalitní příslušenství. Ve své nabídce má taktéž i USB-C huby, mezi které se řadí model Satechi Aluminium Type-C Slim Multiport. U tohoto kusu je potřeba počítat s o něco vyšší cenou, která se ale na druhou stranu náramně vyplatí, jelikož tak získáte kvalitní hub s řadou konektoru a dobrým zpracováním. Celkově nabízí HDMI (s podporou 4K), gigabitový Ethernet (RJ-45), čtečku SD a Micro SD karet, dva USB-A konektory a USB-C port s podporou Power Delivery 60 W. Hub lze tedy využít nejen pro rozšíření konektivity, ale stejně tak i pro nabíjení. Celková propustnost pak činí 5 Gbps.

Satechi Aluminium Type-C Slim Multiport

Jak už bylo zmíněno výše, mimo jednotlivých konektorů Satechi Aluminium Type-C Slim Multiport potěší i celkovou kvalitou. Hub totiž nabízí hliníkové tělo a precizní zpracování. Někoho také potěší, že oproti ostatním typům se o něco méně zahřívá, což je zásluhou právě zmiňovaného zpracování.

Satechi Aluminium Type-C Slim Multiport zakoupíte za 1979 Kč zde

Epico Multimedia Hub 2019

Relativně podobným kouskem je Epico Multimedia Hub 2019, který shodou okolností používají i někteří z naší redakce. Z hlediska specifikací je na tom podobně jako zmiňovaný model od Satechi. Nabízí tedy gigabitový Ethernet (s konektorem RJ-45), HDMI (s podporou 4K), čtečku SD i Micro SD karet a tři porty USB-A. Mimo toho se zde ještě nachází přídavný USB-C konektor s podporou Power Delivery 60 W. U tohoto modelu potěší především jeho kompaktní rozměry, precizní zpracování a povedený design. Z vlastních zkušeností navíc můžeme potvrdit, že i při nabíjení MacBooku skrze hub, kdy je v současnosti připojen i monitor (FullHD, 60 Hz) a Ethernet, se vůbec nezahřívá a běží tak, jak má.

Epico Multimedia Hub 2019 zakoupíte za 2599 Kč zde

Orico USB-C Hub 6 in 1 Transparent

Jestliže se obejdete bez konektoru RJ-45 (Ethernet) a je pro vás prioritou hlavně rozšíření konektivity o USB-A a HDMI, pak může být vhodným kandidátem Orico USB-C Hub 6 in 1 Transparent. Tento model zaujme na první pohled svým netradičním průhledným designem a celkovou výbavou, kdy nabízí HDMI (s podporou 4K), tři USB-A konektory a čtečku SD i Micro SD karet. Samotný design má navíc zajišťovat dokonalý odvod tepla.

Orico USB-C Hub 6 in 1 Transparent

Na svou cenu se jedná o velice zajímavou volbu, která vám dodá prakticky všechny konektory, jaké byste při práci na Macu mohli vlastně vůbec potřebovat.

Orico USB-C Hub 6 in 1 Transparent zakoupíte za 899 Kč zde

Swissten USB-C HUB DOCK Aluminium

Co když se ale řadíte mezi milovníky docků a klasický USB-C hub vám tak úplně nevoní? V takovém případě by se vám mohl zalíbit Swissten USB-C HUB DOCK Aluminium. Tento dock je kompletně vyroben z hliníku, díky čemuž celkem pěkně ladí k samotným MacBookům, a zároveň jim dokáže posloužit i jako stojánek. Co se týče konektivity, disponuje řadou konektoru, mezi které se řadí audio jack, dva USB-C, čtečka SD a Micro SD karet, tři USB-A, gigabitový Ethernet, VGA a HDMI.

Swissten USB-C HUB DOCK Aluminium

Díky svému provedení se tento dock hodí jak pro MacBooky, tak i pro iMacy či Macy mini/Studio. Potěšit dokáže především rozsáhlou konektivitou a zpracováním.

Swissten USB-C HUB DOCK Aluminium zakoupíte za 2779 Kč zde

.