Zavřít reklamu

Vánoční svátky se kvapem blíží. Dárky pod stromečkem pochopitelně rádi nacházíme všichni, největší radost ale o Vánocích mívají děti. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím obdarovat svého malého (nebo většího) technologického nadšence, můžete se nechat inspirovat našimi dnešními tipy na dárky.

Robot Sumobot

Pokud si váš potomek přeje k Vánocům robota, ale vy si nejste jisti, jestli by si dokázal poradit s dražšími a složitějšími modely, můžete mu darovat robota jménem Sumobot. Tento mechanický kamarád je opatřen předními lopatkami, kterými před sebou umí sunout nejrůznější předměty, může tak s vaším dítětem spolupracovat například při hraní s drobnějšími stavebnicemi. Díky transparentnímu krytu horní části těla robota zase děti lépe proniknou do tajů jeho fungování. Robot je vhodný pro děti od osmi let, o přísun energie se u něj stará jedna AA baterie. Sumobot je vybaven senzorem proti pádu.

Robota Sumobot zakoupíte zde.

Mikrorobot Hexbut Beetle

Mikrorobot Hexbut Beetle je malý robotický brouček, vyrobený z transparentního odolného plastu, a poháněný dvojíc AG13 baterií. Je vybaven čidly, která jsou schopná detekovat překážky, a navíc reaguje na zvuky, díky čemuž si s ním užijete opravdu spoustu zábavy. Díky svým drobným rozměrům, které činí jen 7 x 6 x 3 centimetry, skvěle padne do dětských rukou. Robot je vhodný pro děti od osmi let, baterie jsou součástí balení.

Mikrorobota Hexbut Beetle zakoupíte zde.

Interaktivní robot Little Tikes Tobi Chatter

Interaktivní robot Little Tikes Tobi Chatter je sice určený dětem od čtyř let, pro jeho roztomilý vzhled a „komunikativnost“ si ho ale zaručeně zamilujete i vy. Tento kouzelný robotický kamarád reaguje na lidský hlas nebo třeba na tleskání, hovoří vlastním robotickým jazykem, a umí si povídat i s dalšími Little Tikes roboty. Kromě zvukových efektů ovládá tento robot také světelné efekty, a je poháněn šesticí 1,5V AG13/LR44 baterií.

Interaktivního robota Little Tikes Tobi Chatter zakoupíte zde.

Programovatelná helikoptéra Magic Blocks

Miluje váš potomek stavebnice, dopravní prostředky, a zároveň jej také láká základní programování? Pak pro něj ideálním dárkem může být programovatelná helikoptéra Magic Blocks. Z této stavebnice si dítě může sestavit hned pět různých modelů, které lze na dálku ovládat mobilním telefonem nebo tabletem. Programovatelná stavebnice Magic Blocks čítá 70 dílků, je vhodná pro děti od tří let, a k programování využívá aplikaci PaiBlocks, kterou lze nainstalovat také do iPhonu či iPadu.

Programovatelnou helikoptéru Magic Blocks zakoupíte zde.

Stavebnice Voltík II

Stavebnice Voltík je oblíbená zejména mezi mladými zájemci o elektroniku. Voltík II umožňuje sestavit až padesát různých projektů, během stavění si děti osvojí základní principy budování různých mechanismů a sestav. Stavba z Voltíka je možná i bez nutnosti pájení, stavebnice je vhodná pro děti od deseti let, ke správnému fungování je zapotřebí dokoupit čtyři tužkové baterie.

Stavebnici Voltík II zakoupíte zde.

Elektronická stavebnice Boffin Light

Další zajímavou elektronickou stavebnicí, která může být zároveň skvělým vánočním dárkem, je Boffin. Tato konkrétní stavebnice čítá více než pět desítek nejrůznějších součástek a umožne sestavení až 175 různých projektů. Stavebnice Boffin II 175 Light je vhodná pro stavitele starší osmi let a je zaměřená především na světlo. Děti ale její součástky mohou využít například také k sestavení kompasu, majáku, FM rádia nebo dokonce třeba detektoru lži. Ke stavebnici je zapotřebí dokoupit čtveřici tužkových baterií.

Elektronickou stavebnici Boffin Light zakoupíte zde.

Mazzy – nauč se kódovat

Mazzy je didaktická robotická stavebnice, která dětem hravou, ale efektivní formou předvede základy kódování. Děti si z této stavebnice mohou zkonstruovat hned dva různé roboty – postačí jim k tomu pouze šroubovák a přiložený manuál. Roboty je po sestavení možné ovládat buďto přímo na kontrolním panelu, nebo na dálku za pomoci aplikace. Robot Mazzy je schopný provést více než čtyři stovky akcí a disponuje senzorem překážek. Ke svému provozu vyžaduje čtyři AA baterie, které nejsou součástí balení.

Hračku Mazzy pro malé programátory zakoupíte zde.

Deskové hry Shifu Tacto Laser

Disponuje vaše dítko tabletem od Applu? Pak mu pod stromeček můžete pořídit netradiční soubor deskových her Shifu Tacto Laser. Tento set obsahuje celkem čtyři různé hry, které využívají laserů a principu zrcadel. Fungují po připojení rámečku k tabletu, součástí balení je i čtveřice figurek s různými funkcemi. Hry Shifu Tacto Laser jsou vhodné pro hráče od pěti let.

Deskové hry Shifu Tacto Laser zakoupíte zde.

Dron SkyWatcher Race Mini

Pokud se chystáte obdarovat dítě, které je fandou létání a zároveň mu nejsou cizí technické hračky, pak jistě neuděláte chybu, pokud zvolíte dron SkyWatcher Race Mini. Tento dron je vybavený HD kamerou, schopností provozu až po dobu šestnácti minut, a nabízí funkce jako FPV, online přenos nebo autopřistání. Váží pouhých 32 gramů, dosahuje rychlosti až 40 km/h, a k jeho správě a ovládání lze využít také bezplatnou aplikaci pro smartphone.

Dron SkyWatcher Race Mini zakoupíte zde.

Logická hra k tabletu Shifu Plugo Link

Milovníky logických her zajisté potěší hra Shifu Plugo Link. Jedná se o důmyslnou a zábavnou hru k tabletu, která zároveň využívá principu rozšířené reality. Děti (a nejen ony) zde musí vyřešit řadu kreativních logických úloh při stavbě dílků na magnetické podložce. Vše, co děti na této podložce postaví, vytvoří okamžitě díky rozšířené realitě zpětnou vazbu v příběhu, který se odehrává na displeji tabletu.

Hru Shifu Plugo Link zakoupíte zde.

Hodinky Carneo GuardKid+ 4G

Touží vaše ratolest po chytrých hodinkách? Pak jí letos pod stromeček můžete nadělit hodinky Carneo GuardKid+. Tyto šikovné a odolné hodinky se slotem na SIM kartu nabízí odolnost třídy IPXX IP 67, jsou kompatibilní se smartphony s operačním systémem iOS a kromě jiného disponují funkcí telefonních i videohovorů. Jsou vybavené integrovanou kamerou s rozlišením 1,43 Mpx, GPS lokátorem, SOS tlačítkem a 1,4″ barevným dotykovým IPS displejem. Na jedno nabití vydrží až tři dny.

Hodinky Carneo GuardKid+ 4G zakoupíte zde.

Programovatelné LEGO Boost

LEGO je vždy dobrý nápad. Pokud se navíc ještě jedná o programovatelné LEGO, jedná se o dvojnásobně potěšující dárek. LEGO Boost je programovatelná robotická stavebnice pro děti od 7 let, čítá více než 847 dílků, a malí stavitelé si svůj výtvor mohou za pomoci programování nechat přivést  k životu. Stavebnice disponuje senzory vzdálenosti, pohybu, barev a náklonu, stejně jako zvukovými efekty.

Programovatelné LEGO Boost zakoupíte zde.

.