Zavřít reklamu

Našinci se konečně dočkali. Netflix dnes oficiálně spustil české uživatelské rozhraní. Přibyly také pořady s českými titulky a dokonce i českým dabingem, jejichž nabídka se bude nadále rozšiřovat. Služba navíc nově nabízí také české filmy a seriály.

Netflix původně dorazil do Česka už v lednu 2016. V té době ale nenabízel prakticky žádný obsah s českými titulky, natož s českým dabingem a uživatelé tak byli nuceni si je přidávat ručně. Byť se postupem času situace zlepšovala a nabídka filmů a seriálů s českými titulky se značně rozrůstala, přichází ten pravý zlom až nyní. Kromě české mutace webu a aplikace pro iOS i Android bude možné v podstatě všechen obsah sledovat minimálně s českými titulky. A do budoucna se výrazně rozšíří také nabídka titulů s českým dabingem.

„Nejenže ode dnešního dne nabízíme naše služby v češtině, ale také velmi rádi oznamujeme, že jsme přidali asi 70 populárních českých filmů, a to jak nových, tak těch klasických. Mezi ně patří například LOVEní, Špindl, Anděl Páně 2, Padesátka, Vratné lahve, Po strništi bos, Masaryk, Pupendo, Ostře sledované vlaky, Tmavomodrý svět nebo třeba Kuky se vrací. Do konce letošního roku se toto číslo zvedne až na 150. Dále budeme mít veškerý populární mezinárodní obsah dabovaný v češtině,“ vysvětluje marketingový ředitel Netflixu pro střední a východní Evropu, Tomek Ebbig.

Sedm desítek filmů z české produkce je na začátek poměrně chválihodná nabídka, obzvlášť s příslibem, že se nabídka do budoucna rozšíří více jak dvojnásobně. Kromě výše jmenovaných bude možné na Netflixu zhlédnout například také české filmy Gympl, Vejška, Masaryk nebo třeba Bobule. Kompletní seznam titulů naleznete na snímku v níže uvedené galerii.

Do českého kabátku se pochopitelně převlékla také mobilní aplikace pro iOS. Ta oproti webové verzi nabízí speciální ovládací prvky, které pomáhají lépe sledovat a spravovat spotřebu dat. Aplikace navíc umožňuje stahovat většinu obsahu z katalogu pro offline sledování, což přijde vhod zejména při cestování letadlem nebo mnohdy také ve vlaku.

Kromě jazykové lokalizace mají předplatitelé služby také přístup k exkluzivním seriálům a filmům v Ultra HD 4K a HDR kvalitě. Netflix nabízí několik titulů s prostorovým zvukem Dolby Digital Plus 5.1.

Netflix sledují diváci z celého světa celkem 115 miliard hodin ročně. V současné době je služba k dispozici ve 190 zemích světa. Existuje ve 32 jazykových mutacích, nově včetně té české. To znamená, že vše ze série Netflix Originals pokaždé vyjde ve stejný okamžik ve všech těchto mutacích, a to s dabingem, s titulky, nebo dokonce v obou variantách.

Mezi připravované filmy z dílny Netflix patří velmi očekávaný The Irishman Martina Scorseseho (Robert De Niro a Al Pacino), potom El Camino, film inspirovaný seriálem Perníkový táta, The Laundromat (Meryl Streep, Antonio Banderas a Gary Oldman) a The Two Popes (Anthony Hopkins a Jonathan Pryce).

Z původních oceňovaných seriálů jsou tu například Stranger Things, Orange is the New Black, Koruna, Narcos, Black Mirror a La casa de Papel. Služba nabízí také kultovní americké pořady a filmy, jako jsou třeba Kravaťáci, Gossip Girl, Perníkový táta, Pán prstenů, South Park nebo Gilmorova děvčata.

Netflix czech
.