Zavřít reklamu

Vždy jsem hledal nějaký doplněk k běhání, který by mi tuto zálibu ještě více zpříjemnil (poslech hudby) a zároveň mi měřil i rychlost, čas atd. Když Nike ve spolupráci s Applem představili Nike+ ve spojení s iPodem Nano, tak jsem si říkal, že to je něco, co musím mít.

Dnes tomu je více jak dva roky a nemůžu si to vynachválit. Na následujících řádcích bych se s vámi rád podělil o novinku, která byla představena začátkem července a rozšiřuje možnosti Nike+. Jedná se o tzv. heart rate monitor (HRT).

Již na podzim minulého roku, při představení nového iPodu Nano, se objevily spekulace o HRT, který někdo objevil v nastavení iPodu. Na začátku července tohoto roku byl oficiálně představen známou společností Polar, která se na tyto produkty specializuje. Oficiální název je Polar Wearlink®+ Transmitter for Nike+ a dá se prozatím pořídit pouze v USA za cenu $69 (cca. 1400 Kč + daň podle státu). V průběhu léta by měl být k sehnání i v Evropě.

Co je tedy všechno potřeba, aby se člověk mohl zapojit do největší bežecké komunity na světe? Jedno z následujících Apple zařízení – iPod Nano, iPod Touch, iPhone 3G(S), iPhone 4. Pak tzv. Nike+ sport kit (v případě iPodu, u iPhonu stačí pouze samotný senzor do boty) a v neposlední řadě zmíněny HRT (ten ale není nutností). Před tím, než se s vámi podělím o první zkušenosti, tak je potřeba říci, že HRT funguje pouze s nejnovějším iPodem nano (5. generace). Já osobně používám právě ten.

Po připojení „přijímače“ k iPodu Nano se v nabídce objeví možnost Nike+iPod. V nastavení pak jednoduše najdete párování s HRT. HRT se s iPodem velice snadno spojí (ti z vás, co někdy párovali senzor do boty, tak vědí) během několika vteřin. Pak už stačí nasadit boty, dát do nich senzor a vyběhnout. Během běhu na obrazovce vidíte, spolu s dalšími informacemi, i vaši aktuální tepovou frekvenci. Zrovna tak o aktuální tepové frekvenci slyšíte ve zvukové odezvě, kterou při běhu vyvoláte stisknutím prostředního tlačítka na iPodu.

Po doběhnutí vám slečna zopakuje celkové informace o běhu včetně průměrné tepové frekvence. Pak stačí připojit iPod k počítači a data o běhu se během chvilky odešlou na váš účet na nikeplus.com. Tyto stránky prošly nedávno potřebnou aktualizací, aby se s HRT vyrovnaly. Díky tomu krásně vidíte nejen celkový běh, jeho tempo, čas atd., ale i HRT.

Musím říct, že se s HRT běhá velice dobře. Polar odvedl společně s Nikem a Applem dobrou práci. Jedna z věcí, která mi chybí je, že nemůžete např. vytvořit trénink v určité tepové frekvenci a to ani na stránkách nikeplus.com. V tomto je Adidas se svým novým miCoach zatím napřed. Snad se ale dočkáme vylepšení a to jak nikeplus stránek, tak i softwaru na iPodu. Prostor pro to určitě je!

Pokud technologii Nike+ neznáte, tak si přečtete článek z Jablíčkáře „Představení technologie Nike+ na běhání„. Pokud naopak hledáte parťáky na běhání, tak vám doporučuji článek „Nike běžecké tréninky po Praze„.

.