Zavřít reklamu

Elektrické koloběžky jsou v poslední době extrémně populární, a ty od Xiaomi obzvlášť. Aby čínský výrobce dokázal vyhovět skutečně všem zákazníkům, přispěchal s novým modelem v podobě Mi Electric Scooter Essential. Ten se už míří i na pulty českých obchodů a nabízí nejenom několik vylepšení, ale také nižší cenu.

Nový model s přídomkem Essential představuje odlehčenou verzi populární Xiaomi Mi Scooter Pro. Nová elektrokoloběžka se totiž chlubí hmotností jen 12 kg a ve spojení s rychlejším systémem složení je tak o poznání snazší její případné přenášení. I v ostatních parametrech je Mi Scooter Pro odlehčená. S dojezdem 20 km a maximální rychlostí 20 km/h tak představuje ideální prostředek pro teenagery nebo pro ty, kteří chtějí cestovat po městě například do zaměstnání. Navíc nabízí vylepšené brzdy, sofistikovaný tempomat, pneumatiky odolné proti prokluzu, vyšší nosnost a po vzoru modelu Pro disponuje i displejem na řídítkách, který poskytuje rychlý přehled o všem potřebném.

Novou Xiaomi Mi Scooter Essential si už nyní můžete předobjednat. Prodávat se začne během července. Cena elektrokoloběžky se zastavila na 10 990 Kč.

Xiaomi Mi Scooter Essential:

 • Rozměry: 1080 x 430 x 1140 mm
 • Hmotnost: 12 kg
 • Maximální rychlost: 20 km/h
 • Maximální dojezd: 20 km
 • Nosnost: 120 kg
 • Výkon: 250 W
 • Rozměr pneumatiky: 8,5″
 • LED osvětlení
 • Aplikace pro smartphone

Diskuze k článku

  Max 20km/hod a max 20km dojezd je vylepšení???

  Taky trochu nechápu upgrade z původních 25km/h maximálkou a dojezdem cca 20-25km… Nulový upgrade

  Budeš se divit, ale celkově je to velké vylepšení. Ta koloběžka má hromadu drobností poměrně nenápadně vylepšených včetně balení. Ta baterie má rezervu, aby mohli zvednout životnost a lépe dodržet deklarované parametry. Má to být náhrada Junioru. Zjistili, že hromada lidí to používá po městě, nebo na krátké vzdálenosti , nebo pro děti, které houby váží. Takže proti předchozímu modelu to má displej jako PROčko, 3 jízdní režimy, Dvakrát silnější přední světlo s lépe tvarovaným světelný paprskem a celkově je znát poprok i na záslepkách a detailech. Nevím tedy jak ty pěnové rukojeti, ale možná to bude positivní změna. Není to náhrada standardního modelu!!! Je to náhrada junioru a přesto je to v mnoha směrech lepší, než předchozí standard.

  Pouhá kombinace verze pro z které to má display a baterie z nejstaršího modelu tím má menší hmotnost a dojezd, jinak co vidím stejný systém skládání a i brzdy.

  To myslijou vážně s tim dojezdem?jsem majitelem původní koloběžky a má uvedeno cca 30 km dojezd což není pravda má mnohem menší dojezd a tato když odečtu okolností tak dojezd tak 16 km.za ty peníze bych ji určitě nevzal a jedna odrazka navíc to nezlepší….přitom hmotnost stejná jak původní…takže příjemná změna ale dost k horšímu!!

celý text

Čtěte více