Zavřít reklamu

Apple představil zcela novou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Nesou označení Series 2 a přináší užitečné prvky, které ocení především sportovci. Nezapomnělo se ani na původní verzi hodinek. Ta je nyní aktualizovaná o rychlejší procesor a pojmenovaná jako Series 1.

Po dnešní keynote není pochyb o tom, že Apple se svými hodinkami cílí především na uživatele, kterým jsou blízké různé fitness a pohybové aktivity. Apple Watch Series 2 jsou totiž dělané především pro ně. První věcí je zabudovaný GPS modul, díky kterému odpadá nutnost nosit s sebou při sportování iPhone.

I když to pro mnohé bude znamenat jisté vysvobození od dalšího zařízení, tak kvůli této absenci nebudou uživatelům doručovány žádné notifikace, hovory či zprávy. Nová generace hodinek totiž stále nedisponuje mobilním připojením. Například při běhání se ale GPS modul rozhodně hodí.

Dalším prvkem, kteří ocení především plavci, je odolnost vůči vodě. Apple svůj nový produkt opatřil voděodolnou schránkou, která vydrží až 50metrovou hloubku, což je běžný plavecký standard. Jediný otvor, který nemohl zaslepit, byl reproduktor, který proto funguje tak, že vodu uvnitř po výlezu z bazénu sám vytlačí.

Plavci pak uvítají také nový algoritmus, díky němuž lze nastavit, zda se plave v bazénu nebo na otevřené vodě. Watch Series 2 pak dokážou měřit kola, průměrnou rychlost a automaticky detekují, jakým stylem uživatel plave. Přesněji díky tomu měří kalorie.

Watch Series 2 podle očekávání přicházejí s novým, výkonnějším dvoujádrový procesorem S2, který je oproti svému předchůdci až o 50 procent rychlejší a má lepší grafiku. Zároveň mají Series 2 nejjasnější displej, jaký kdy Apple uvedl, což má zajistit dobré čtení i na přímém slunci. Celkový design jinak zůstal nepozměněn a hodinky přicházejí v tradičních rozměrech – 38 mm a 42 mm.

Do hodinek se na základě operačního systému watchOS 3 dostala i nová aplikace Breathe (Dýchání), která má uživatele přimět k dýchacím cvičením, a vylepšená aplikace Activity (Cvičení) s možností sdílet aktivity s ostatními.

[su_youtube url=“https://youtu.be/p2_O6M1m6xg“ width=“640″]

Nejlevnější varianta Apple Watch Series 2 je opět z hliníku, stejný je i střední model, který je opět z nerezové oceli. Místo původní varianty ze zlata ale dnes Apple představil jinou prémiovou variantu, bílou keramiku, kterou nabízí za 40 tisíc. Keramické tělo má být až čtyřikrát tvrdší než ocel.

Dále se ve spolupráci s Nike objevil také zcela nový sportovní model Apple Watch Nike+, který přichází s novými barevnými řemínky z fluoroelastomeru, jež jsou vybaveny vlisovanými otvory pro odvětrávání, speciálními ciferníky a podporou aplikace Nike+ Run Club. Rozměry jsou opět 38 mm a 42 mm.

Spekulovalo se také o tom, že bude vylepšena původní generace Apple Watch, k čemuž skutečně došlo. Watch Series 1 mají nově rychlejší dvoujádrový procesor, zbytek výbavy zůstává stejný.

 

Apple Watch Series 2 budou v prodeji od 23. září a speciální Nike+ edice koncem října. Nejlevnější Apple Watch Series 2 ve 38mm variantě stojí 11 290 korun, větší velikost vyjde na 12 290 korun. Druhá generace jablečných hodinek v nerezové oceli a 38 milimetrech stojí 17 990 korun, 42milimetrový model pak 19 490 korun. Všechny ceny platí pro modely s gumovými sportovními řemínky.

Speciální edice Nike+ bude stát stejně jako základní sportovní modely, tedy 11 290, respektive 12 290 korun.

Cena první generace hodinek je nyní vcelku příjemná. Watch Series 1 nejlevněji koupíte už za 8 290 korun za menší hliníkovou verzi se sportovním řemínkem. Větší model vyjde na 9 290 korun. První generaci již ale nepůjde koupit v nerezové oceli.

Témata: ,
.