Zavřít reklamu
iWant

Nový iPad Pro má podle benchmarků vyšší skóre než MacBook Pro. Je v tom ale háček

iWant

Když Tim Cook v úterý představil nový iPad Pro, pochlubil se informací, že je novinka rychlejší a výkonnější než 92% všech doposud prodávaných přenosných počítačů. Bylo by docela zajímavé vědět, jakým způsobem v Applu k těmto číslům došly, neboť srovnávat architektury ARM a x86 je poněkud obtížné. I navzdory všem pochybnostem právě tato tvrzení potvrzují i první výsledky z benchmarku Geekbench.

iPad Pro totiž v benchmarku dosahuje velice podobných výsledků jako letošní verze MacBooků Pro. V řeči čísel jde o 5 020 bodů v jednovláknových testech a zhruba 18 200 bodů ve vícevláknových v případě iPadu Pro. Pokud se podíváme na skóre, kterého dosahuje letošní MacBook Pro (s 2,6 GHz i7), v případě jednovláknových testů jde o plichu, ve vícevláknových je na tom procesor od Intelu o něco lépe, výsledek je však relativně těsný.

Na webu se tak v posledních hodinách objevuje jeden článek za druhým který tvrdí, jak je nový iPad Pro stejně/více výkonný než dvakrát tak dražší MacBooky Pro. Srovnávání těchto dvou systémů je však chybné, neboť oba využívají jiný typ architektury a jejich výkon tak není přímo porovnatelný. Směrodatnost benchmarku Geekbench je v tomto ohledu malá.

I tak však testování nových iPadů přineslo zajímavé informace v souvislosti s porovnáním s předchozí generací. Oproti 10,5″ iPadu Pro je nový model o 30% výkonnější v jednovláknových úlohách a téměř dvakrát tak výkonný ve vícevláknových úlohách. Grafický výpočetní výkon meziročně narostl o téměř 40%. Potvrdila se také informace o tom, že Apple nabízí dvě varianty velikostí operační paměti. iPad Pro s 1 TB úložištěm disponuje 6 GB RAM, zatímco ostatní modely mají o 2 GB méně (bez ohledu na velikost).