Zavřít reklamu

Český Apple Online Store již krátce po skončení prezentace nabízí nový MacBook. Obsahuje také cenovku, levnější model vyjde na 39 990 Kč s DPH. Za vyšší výkon a úložiště si připlatíte osm tisíc korun.

Základní model nového MacBooku nabídne 256GB flashové úložiště, procesor Intel Core M o frekvenci 1,1 GHz (s Turbo Boostem na 2,4 GHz), 8 GB paměti a integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 5300.

Vyšší model pak zdvojnásobí velikost úložiště a nabídne také o něco výkonnější čip. Procesor Core M v této konfiguraci pracuje na taktu 1,2 GHz s Turbo Boostem na 2,6 GHz.

Nové MacBooky nenabídnou žádné další možnosti konfigurace, jednu zásadní novinku ale přinesou. Je jí výběr ze tří barev, podobně jako u telefonů či iPadů. Odstíny jsou přitom stejné – stříbrná, zlatá a vesmírně šedá.

Informace o dostupnosti MacBooku v ČR zatím tuzemský Apple Store neposkytuje žádné bližší informace.

Nepříjemná zpráva čeká na zájemce o jiné modely MacBooků, a to jak verzí Air, tak Pro. Ty sice doznaly menších aktualizací hardwaru, ale v českém online obchodě výrazně podražily. Například u základního MacBooku Air zaplatíte místo 24 990 Kč částku 27 990 Kč. U vyšších 13palcových verzí se rozdíl vyšplhá až na čtyři tisíce korun.

Ještě více podražila profesionální řada MacBook Pro s Retina displejem. Základní 13palcový model, jenž původně stál 34 990 Kč, nyní zájemce přijde na 39 990 Kč. Ještě hlouběji do peněženky bude třeba sáhnout pro 15palcový model. Za téměř totožný model zaplatíte místo původních 53 990 Kč ode dneška 61 990 Kč, tedy o celých 8 tisíc více.

Pokud tedy přemýšlíte o koupi některého ze zmíněných strojů, vyplatí se co nejrychleji zamířit k některému z přeprodejců.

.