Zavřít reklamu

iPhone X, který se svého představení dočkal v minulém roce, trpěl z počátku velkým nedostatkem komponent. Na vině zde byly především nedostatečné dodávky OLED displeje, jehož výrobu Samsung znatelně nestíhal. Nyní je situace snad konečně vyřešena. Do budoucna by situace mohla být o poznání lepší, o výrobu OLED panelů se totiž rovněž postará korejské LG.

1510601989_kgi-2018-iphone-lineup_story

Nové OLED displeje společnosti LG by měly sloužit především pro chystaný model iPhone X Plus, jehož displej by měl dosahovat úhlopříčky 6,5 palce. Dále bychom se letos měli dočkat ještě klasické velikosti 5,8 palce, kterou jsme viděli i minulý rok. Absolutní novinkou však bude varianta s 6,1 palcovým displejem, které však bude využívat technologie LCD.

Displeje Samsungu jsou zatím nenahraditelné

Celkově by mělo LG pro model X Plus dodat okolo 15-16 milionů kusů panelů. V tomto ohledu se tedy Apple od Samsungu zcela odtrhnout nemůže, neboť na podobný krok nemá sehnány dostatečné kapacity konkurence. První dohady o nové spolupráci přitom započaly již v prosinci minulého roku. Co se týče výsledné kvality panelů, byl na tom Samsung vždy podstatně lépe, budeme tedy muset doufat, že rozdíly mezi jednotlivými verzemi nebudou příliš propastné.

Zdroj: AppleInsider

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.