iWant

Pocket Informant – mocný organizér brzy i na iPhone

iWant

Pocket Informant je oblíbený kalendář a úkolovník pro telefony Blackberry a telefony s operačním systémem Windows Mobile. Hned po otevření Appstore se objevila informace, že Pocket Informant se chystá také na iPhone. Příznivci tohoto softwaru zajásali, jenže už uběhlo 6 měsíců a organizér nikde. 

Danc z WOIP se tedy vydal zjistit více informací a zprávy pro nás jsou to velice optimistické. Pocket Informant se bude prezentovat na výstavě Macworld, kde si budou moci uživatelé vyzkoušet funkční betu. Danc měl dokonce to štěstí a Pocket Informant si vyzkoušel již teď.


Kalendář

Kalendář umožnuje krom klasických pohledů na agendu, na jednotlivé dny, týden či měsíc i vysokou míru customizace. Tyto přehledy je možné vidět nejen klasicky na výšku, ale i na šířku v landscape módu.

pocket-informant-iphone-aplikace-1 pocket-informant-iphone-aplikace-2

Úkolovník

Úkolovník se perfektně používá, je přehledný a umožňuje stejně jako kalendář vysokou míru customizace. Počítá se samozřejmě i s přístupem GTD (getting things done), tudíž jsou zde položky jako je inbox, projekty, kontext a další úkoly. Nechybí zde ani vyhledávání, jelikož se počítá, že tento program bude plný dat.

Customizace je důležitým prvkem, díky kterému u mnohých uživatelů nahradí klasický nativní program Calendar v iPhone. Získáte tak plnou kontrolu nad výstupem tohoto programu, včetně možnosti použití různých metod GTD.

pocket-informant-iphone-aplikace-3 pocket-informant-iphone-aplikace-4

Pokud se ptáte na synchronizaci, tak i tuto otázku Pocket Informant perfektně vyřešil. Kalendář se bude synchronizovat přes Google Calendars a úkolovník využije pro synchronizaci servery Toodledo. Pocket Informant nevadí ani více kalendářů v Google Calendars a dokáže je plně využít, včetně správného obarvení.

Pocket Informant ještě stále není ve finální podobě, ale současná verze se blíží k vydání Release Candidate. Ačkoli není zatím znám datum vydání, tak se předpokládá, že zhruba do měsíce až dvou bychom se již konečně mohli dočkat.

  • Paráda! Na ten se těším.

  • Bob

    Hmmm. A Apple bez problemu schvali na Apple Store aplikaci ktera umoznuje pouzivat jinej kalendar nez MobileMe? Uverim az uvidim…