Zavřít reklamu

Microsoft vytvořil sérii sedmi reklam, které se snaží parodovat Apple a jeho nové telefony. MacRumors.com k tomu podotýká:

Reklamy mají zobrazovat produktovou poradu týkající se iPhone 5s a 5c s postavami, které se výrazně podobají Stevu Jobsovi a Jonymu Ivovi, ačkoliv postava Jobse je několikrát nazývána „Tim“.

Pokud ředitel na videu má připomínat Steva Jobse, tak se zdá, že opravdu nemají vkus. Není jasné, jak videa – která vůbec nevysvětlují v čem je Windows Phone lepší než iOS – pomohou dosáhnout cíle, aby uživatelé přešli na jejich platformu.

Microsoft Jobs iPhone
„Tim“ aka „Jobs“ sleduje prezentaci zlatého iPhone 5s. Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Reklamy se ale na YouTube kanálu Microsoftu příliš neohřály. Byly odstraněny. Tento krok firma vysvětlila pro The Next Web takto:

Video mělo být veselým šťouchnutím do našich přátel z Cupertina. Ale bylo to přes hranu, proto jsme se jej rozhodli stáhnout.

Parodovat lze dvěma způsoby: vtipně a trapně. Microsoft si ale zjevně vybral druhý způsob. Pokud se společnost z Redmondu domnívá, že takto vypadá přátelské a veselé šťouchnutí, má zřejmě větší problém, než jsme si mysleli.

Diskuze k článku

    Připomíná mi to situaci některých českých politických stran v rámci předvolebních propagand. Místo aby ukázali čeho dobrého jsou sami schopni, tak plivou na druhé strany.

    Naprosty souhlas s clankem.. Videl jsem jednu z nich a vubec nepochopil smysl.. Tragedie, ze nekdo neco takoveho vymysli a jeste vetsi tragedie, ze to nekdo schvali a pusti ven.. Misto kreativity a radosti z reklamy cisi zoufalstvi, beznadej a trapnost.. Kdyby vic makali na produktech nemuseli by tyhle „stouchnuti“ vubec tvorit.. Je to trapny az beda..

celý text

Čtěte více