Zavřít reklamu

Air Matters

Doslova perfektní aplikací je i Air Matters. Ta se primárně zaměřuje na kvalitu ovzduší, ale poskytuje i detailní informace pro alergiky a hlavně je k dispozici v češtině. Jak jsme tedy zmínili, hlavní zaměření je na kvalitu ovzduší. Appka v tomto směru dokonce dokáže pracovat s nejrůznějšími indexy (od evropského, přes americký, až po čínský) a ihned tak informuje o celkovém zhodnocení (na škále od 1 do 100). Samozřejmě také poskytuje informace i jednotlivých škodlivinách. Mimo celkového zhodnocení, počasí, vlhkosti, rychlosti větru tak dává vědět například i o podílu ozonu (O3), oxidu siřičitého (SO2), oxidu uhelnatého (CO), oxidu dusičitém (NO2) a dalších.

Air Matters na iOS
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nás ale v tomto případě zajímají spíše alergie, které ani zde samozřejmě nechybí. Stačí v aplikaci sjet trošku níže a narazíte na sekci Hodnoty pylů. Zde se je propočteno riziko projevení alergie, a které alergeny vás v daném místě konkrétně potrápí – ať už se jedná o trávy, pelyněk, břízu, olše a další. Nechybí pak ani zajímavé rady pro zdraví (doporučení pro použití čističky vzduchu, omezení venkovních aktivit, doporučená ventilace apod.), předpověď počasí i kvality ovzduší a pylů, mapa se zobrazením indexu kvality ovzduší a další. Za zmínku také určitě stojí propojení s hlasovou asistentkou Siri, praktická appka pro Apple Watch nebo notifikace upozorňující na znečištění a alergie. Air Matters si pak stejně tak můžete nainstalovat i na Macy s čipem Apple Silicon.

V základu je aplikace k dispozici zcela zdarma. V takovém případě se ale musíte smířit s menšími reklamami, které upřímně řečeno ničemu tolik nevadí. Za 19 Kč ročně lze reklamy odstranit a podpořit tak vývojáře.

Air Matters stáhnete zdarma zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více