Zavřít reklamu

Výkonný ředitel Applu Tim Cook podnikl jednu ze svých neohlášených návštěv kamenného obchodu vlastní společnosti, tentokrát si vybral ikonický Apple Store na 5. Avenue v New Yorku. Ještě předtím ho ale dostali možnost vyzpovídat redaktoři magazínu BuzzFeed.

Během dvacetiminutové jízdy černým Cadillacem Escalade s Cookem hovořili o funkcích nového iPhonu 6S, o obavách z ochrany soukromí (spojené s nově neustále aktivní funkcí „Hey Siri“ na iPhonech) nebo iPadu Pro jako náhradě počítače.

Šéf Applu rozhodně nesouhlasí s tím, že by letošní iPhony byly jen menším upgradem oproti loňským modelům, jak se na tzv. „eskové“ iPhony často pohlíží. „Tohle je podstatná změna,“ hlásí a vyzdvihuje především nový displej 3D Touch nebo nové Live Photos.

„Osobně si myslím, že 3D Touch je game changer,“ míní Cook, jenž je prý s displejem, který rozezná, jak silně ho stisknete a podle toho provádí různé úkony, mnohem efektivnější. O Live Photos zase tvrdí, že jde o „médium, které dosud neexistovalo“.

tim-cook-apple-store

Ohledně funkce „Hey Siri“, která může být na iPhonech nově díky vylepšeným vnitřnostem neustále aktivní, říká, že věří, že zákazníci se nebudou strachovat ji využívat kvůli obavám o vlastní soukromí, protože informace jsou drženy pouze v zařízení a nikam se neodesílají, ani na servery Applu.

Minulý týden vedle nových iPhonů Apple představil také velký iPad Pro. Ten se svými téměř 13 palci určenými pro produktivitu útočí na některé počítače, ale Cook si nemyslí, že by to mělo nějak ohrozit Macy. „Myslím si, že někteří lidé si počítač nikdy nekoupí, ale také si myslím, že jsou tu lidé – jako já –, kteří si budou i nadále Macy kupovat. Mac bude nadále součástí našich digitálních řešení,“ vysvětlil svůj pohled na věc Cook.

Těsně před vystoupením před obří skleněnou kostkou na newyorské Páté Avenue se ho redaktoři BuzzFeedu zeptali ještě na jeden zdánlivě malicherný, ale poměrně častý problém, který řeší uživatelé iPhonů a iPadů. V iOS má totiž Apple stále více svých aplikací, jež nejdou nikterak smazat a mnozí pro ně musí vytvářet zvláštní složky, jen aby je skryli.

„Tohle je mnohem komplexnější problém, než se může zdát,“ hovoří Cook o aplikacích jako Akcie nebo Tipy. „Některé aplikace jsou propojené s jinými a kdyby se odstranily, mohlo by to způsobit problémy jinde v iPhonu. Jiné aplikace ale takové nejsou. Myslím si, že v průběhu času vyřešíme, jak ty, co takové nejsou, odstranit,“ prozradil velice zajímavou informaci Cook. Můžeme jen doufat, že to bude co nejdříve a ne například až za rok v iOS 10.

Zdroj a foto: BuzzFeed

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    A CO SLOZKA OTHERS, ktera mi zabira v ipadu 80%mista a odstranit lze jen z casti restorem

    Více než o úsporu místa mne osobně jde o ikonový balast který takovými aplikacemi vzniká (jako třeba aplikace pro Apple Watch atd.). Pokud chce mít člověk v iPhonu pořádek je dost otravné vymýšlet kam s nimi…

celý text

Čtěte více.