Zavřít reklamu

iPhony se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších mobilních telefonů na současném trhu. Přesto ale mají poměrně silnou konkurenci, na kterou zkrátka nedosahují. Aktuálně totiž Apple na celosvětové úrovni přeskočil čínský gigant Xiaomi, který si vzal druhou příčku. Na prvním místě pak samozřejmě zůstává Samsung. Nejnovější zprávy z analytické společnosti Counterpoint každopádně poukazují na změny na evropském trhu s mobilními telefony, který se pomalu začíná vzpamatovávat z koronavirové krize.

prodeje telefonů v evropě

V druhém kvartálu roku 2020 Apple těžil především z popularity levného iPhonu SE 2. generace, každopádně i přesto se jednalo o nejhorší čtvrtletí pro všechny výrobce telefonů za poslední dekádu. Jelikož se ale nyní trh začíná vracet do normálu, můžeme vidět další, poměrně zajímavé změny. Z propadu společnosti Huawei těží především značky jako OPPO, OnePlus a Realme, jejíchž prodeje vzrůstají. Každopádně i v Evropě druhou příčku získala firma Xiaomi a Apple nechala až za sebou. Tržby Samsungu se pak za červen 2021 propadly o 20 % oproti květnu 2021, z čehož těžila právě zmiňovaná společnost Xiaomi. Celou situaci včetně změn perfektně vystihuje výše přiložená tabulka.

Applu by nyní mohla pomoct nová řada iPhone 13, které se prorokuje nesmírně vysoká popularita. Sám cupertinský gigant dokonce z tohoto důvodu navyšuje produkci a sám počítá s větším odbytem zařízení. Nové telefony by měly nabídnout kvalitnější fotoaparáty a zmenšení horního výřezu, přičemž pokročilé modely Pro budou dokonce vybaveny LTPO ProMotion displejem se 120Hz obnovovací frekvencí, po které jablíčkáři volají už několik let. Zároveň se hovoří o implementaci always-on displeje, čímž by se iPhone o krůček přiblížil ke konkurenci. Nová řada by měla být představena již v září, společně s Apple Watch Series 7 a AirPods 3.

.