Zavřít reklamu

Minulý týden jsem vás informovali o novém programu Applu, který se kvůli nedávným problémům s neoriginálními nabíječkami pro iOS zařízení rozhodl, že zákazníkům nabídne možnost jejich výměny za originální kusy. Nabídku ovšem mohou využít jen zákazníci ve vybraných zemích…

Když Apple na svém webu „USB Power Adapter Takeback Program“ odhalil, obsahoval jen nabídku pro americký a čínský trh. V Číně si mohli zákazníci pro originální nabíječku dojít od 9. srpna, ve Spojených státech program startuje 16. srpna a nyní Apple doplnil také další země, ve kterých půjde neoriginální USB nabíječky vyměnit, respektive za ně dostat slevu na ty originální.

Vedle Spojených států a Číny bude Apple vyměňovat nabíječky v Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Velké Británii a Japonsku. Ve všech zemích dostanou zákazníci nárok na slevu ve výši zhruba 200 až 300 korun (v závislosti na měně), aby si místo neoriginální nabíječky pro iPhony a iPady, proti kterým již Apple varoval, koupili originální produkt s logem nakousnutého jablíčka, u něhož kalifornská společnost garantuje bezpečnost.

Podle očekávání se program nedostává do České republiky. Není sice vyloučeno, že Apple v následujících dnech nějakou zemi přidá, ovšem při pohledu na současný seznam je jasné, že se jedná o země z tzv. první kategorie, kam Česká republika zatím nepatří.

Zdroj: 9to5Mac.com
.