Zavřít reklamu

Apple Vision Pro se sice začne prodávat až v pátek, ale dnes bylo ukončeno embargo na recenze. Zahraniční redaktoři tak již publikují informace o tom, jak na ně tento první prostorový počítač působí, co umí, ale i to, co neumí.

Jedno platí pro všechny: Shodují se na tom, že je to pohled Applu na budoucnost, jen to není ta nejpohodlnější budoucnost. Všichni také svorně zmiňují, že Apple Vision Pro je považován za zajímavý produkt, který je však určen pro vývojáře nebo spotřebitele, kteří nemají zrovna hluboko do kapsy kapsy, nikoliv pro širokou veřejnost. To se ostatně očekává až od modelu, který neponese přídomek „Pro“.

Nilay Patel z The Verge zmiňuje, jak má Vision Pro úžasný potenciál, ale představuje řadu opravdu velkých kompromisů, které nelze ignorovat. Zde jde především o hmotnost a použití externí baterie. Displeje ale vypadají neuvěřitelně – dostatečně ostré, aby na nich bylo možné číst text, aniž byste o tom přemýšleli a dostatečně jasné, abyste se mohli dívat na filmy.

Dojmy z používání jsou ale všeříkající: „Když poprvé použijete sledování rukou a očí, je to ohromující – je to jako superschopnost. Je to ohromující produkt. Je to druh zařízení první generace, který dokáže vyrobit pouze Apple.“

Scott Stein z CNET uvádí: „Je to jedno z nejtěžších hodnocení produktů, jaké jsem kdy dělal. Určité části jsou ohromující, jiné mi ale nepřipadají úplně hotové.“ Je ale unešený z kvality displejů, i když kritizuje kvalitu při slabém osvětlení a zklamaný z baterie. Vyzdvihuje však sken místnosti, ve které se nacházíte, protože ten prakticky neprobíhá a i tak zařízení má všechny důležité informace.

Vše shrnuje jako: „Je to skvělé, kromě případů, kdy zjistím, že se virtuální displej někdy nepřipojí, nebo displej ukazuje problém s připojením a zamrzne. Bude Vision Pro prvním krokem k moderním prostorovým počítačům ve smíšené realitě, jak je známe od nynějška? Možná ano.“

Joanna Stern z The Wall Street Journal zmiňuje, že Apple Vision Pro má všechny vlastnosti produktu první generace: je velký, těžký a výdrž baterie je na nic, kdy existuje jen málo skvělých aplikací, které navíc trpí buggy. Dále ale uvádí, že je to nejlepší náhlavní souprava pro smíšenou realitu, kterou kdy vyzkoušela, a je mnohem pokročilejší než její jediná skutečná konkurence, a to mnohem levnější Meta Quest Pro a Quest 3.

.