Zavřít reklamu

Jste fanoušky filmů, seriálů, videostreamovacích služeb a veškerého dění okolo filmových novinek? Jestliže ano, nesmí ve vašem chytrém zařízení chybět aplikace Kinobox. Je tomu nedávno, co značným redesignem této „značky“ prošel web. Kdekoho tak mohlo napadnout, že na sebe dlouho nenechá čekat ani mobilní aplikace. Přání mnoha milovníků filmů tak bylo vyslyšeno a Kinobox přichází s bezplatnou aplikací pro iOS i pro Android. Pojďme se na ni podívat.

První zapnutí

Při prvním zapnutí se pochopitelně můžete registrovat. Můžete i přes Apple ID, takže vás tento proces nikterak nezdrží. Aplikace vás ihned zaujme moderním designem a značnou přehledností. Kinobox vás rozhodně nemá v úmyslu zahrnovat nežádoucím obsahem. Při prvním zapnutí si tedy zvolíte, které platformy vás zajímají. Já osobně navolil Netflix, Voyo, HBO Max, Prima+ a Disney+. Výběr je ale daleko širší a zřejmě zde narazíte i na služby, o kterých jste nikdy neslyšeli. Z těch známějších pochopitelně můžete hltat novinky například z Amazon Prime Video, Apple TV+, iVysílání, Rakuten, Stream, O2 TV, Vodafone TV apod.

Prostředí

Ihned po dokončení registrace a navolení platforem, které vás zajímají, vás aplikace posune na domovskou obrazovku. Zde vidíte novinky ze světa videostreamovacích služeb, Hollywoodu a celkově filmu. Můžete tady rovněž sledovat trailery (ke kterým Kinobox přidává české titulky) a vidět, jaké novinky přibily na vámi navolené videostreamovací služby. Také tu narazíte rovněž na novinky v kinech, recenze, videorecenze a filmy, které si můžete prohlédnou v aplikaci Kinobox zcela zdarma. Takže se dá s mírnou nadsázkou říct, že i Kinobox se svým způsobem stává videostreamovací službou. O tom ale až později.

Na spodní liště můžete vidět kartu Filmy. V ní je možné poté na horní liště volit mezi kartami Novinky, Trendy, Kinem, Žebříčky a Filmy, které jsou zdarma. Dat a filmů je tady neskutečně mnoho. Proto kdejaký uživatel v každé výše zmíněné kartě ocení možnost filtrace. Divák může filtrovat obsah podle žánrů, ale také podle přítomnosti dabingu či titulků. Jakmile tak učiníte, vyjedou vám filmy, u nichž pak vidíte v pravém horním rohu hodnocení.  V kartě seriály pak lze zhlédnout všemožné seriálové žebříčky. Též je ale zde možnost vlastního výběru. Jakmile tedy máte náladu skutečně na něco specifického, můžete volit mezi typem díla, dostupností online, zemí původu, rokem vydání a žánrem. Ve složce Můj Kinobox pak je možné ukládat oblíbené filmy a herce, na základě čehož vám bude ukazován obsah.

Na spodní liště rovněž narazíte na kartu Menu. Zde si užijí především ti, kteří rádi hltají informace. Lze si zde totiž například přečíst informace o osobnostech, prohlížet žebříčky a procházet články. Aplikace vás rovněž může upomínat notifikacemi. Jakmile je povolíte a přidáte si do watchlistu nebo oblíbených vámi navolený film, budete dostávat upozornění, pokud se titul objeví online anebo o něm vyjde aktualita. Pokud by to na vás bylo moc časté, v centru notifikací se dá vše jednoduše upravit tak, aby vám četnost notifikací vyhovovala. Podrobněji můžete vidět design v galerii pod odstavcem.

Umělá inteligence?

Zajímavostí je, že Kinobox kromě klasického hodnocení používá i své vlastní AI hodnocení u filmů, které teprve budou zveřejněny. Novinku Napoleon od známého režiséra Ridleyho Scotta odhaduje na 81 %. Kinobox AI vám tak dokáže napovědět, zda máte vyrazit do kina na něco úplně nového, nebo raději zvolit jiný film.

Kinobox coby videostreamovací služba

Jak uvádím výše, Kinobox se rovněž stal videostreamovací službou. Naleznete zde stovky filmů, které si můžete pustit přímo v aplikaci. Pokud si ale myslíte, že zde budou k nalezení pouze filmy, které nikdo nezná, jste na omylu. V nabídce najdete např. Trainspotting, Kick-Ass, Želary, Atlas mraků, Fighter anebo Patersona. Nicméně jelikož jde o aplikaci zdarma, těžko zde můžete čekat nejnovější filmy a seriály. Tento segment je jakousi službou navíc pro možné zpříjemnění dlouhé chvíle. Kinobox je především databází.

Jakmile se tedy poohlížíte po aplikaci, díky níž budete ohledně filmů a seriálů vždy v obraze, neváhejte a stahujte. Apikace Kinobox je plnohodnotnou databází a těžko se stane, že zde na nějaký seriál či film nenarazíte.

Aplikaci Kinobox stáhnete zde

.