Zavřít reklamu

Už od mladistvých let jsem měl problém se sluchátky přibalenými od výrobce. Nikdy mi v uších nedržely, musel jsem si proto vždy kupovat jiné s gumovým nástavcem, které držely jako přibité. Přibalená sluchátka k iPhone nebyly výjimkou. To mě nijak netrápilo, jelikož vlastním kvalitní pecky značky Sennheiser. Ovšem zůstal jsem tak ochuzen o možnost ovládat telefon kotrolérem na šňůře. Začal jsem tedy hledat řešení a objevil jsem kontrolér pod značkou Griffin.

Griffin je známý výrobce příslušenství pro produkty Apple, jeho portfolio zahrnuje vše od krytů po speciální kabel pro připojení iOS přístroje ke kytaře. Rozhodl jsem se tedy řešení od Griffinu zakoupit.

Zařízení vypadá na můj vkus na pohled trochu lacině, což způsobuje hlavně použitý levný plast. Jedinou neplastovou částí jsou, kromě kovového vstupu na jack, tři gumová tlačítka. Chybí mi zde určitá „Applovská preciznost“, kterou bych u firmy jako je Griffin čekal v trochu větší míře.


Z kontroléru vede asi 20cm dlouhý kabel zakončený stejným jackem, jaký najdete na originálních sluchátkách Apple, tedy se třemi kroužky. Délka kabelu se může zdát někomu příliš krátká, hlavně kvůli omezující možnosti připnutí, nicméně když k ní připočtete ještě délku vašich sluchátek, nedovedu si o moc delší kabel představit. Jak jsem zmínil, kontrolér lze připnout k oděvu klipsnou na zadní straně. Ta je rovněž celá z plastu, nedoporučuji proto násilné zacházení, mohla by se ulomit.

Nejdůležitější je samozřejmě ovládací část, která funguje na výbornou. Máte k dispozici tři tlačítka, dvě pro hlasitost a jedno středové tlačítko, tedy identické rozložení a možnosti ovládání jako u originálních sluchátek. Tlačítka mají příjemnou odezvu a díky gumovému povrchu se snadno mačkají.

Kvalitně zpracovaná je i koncovka, které je kromě kovové části z velmi tvrdé gumy, nehrozí tak poškození s následkem ztráty audio signálu.

Co možná zamrzí, je absence mikrofonu. Adaptér je původně konstruován pro iPod, proto se asi s mikrofonem nepočítalo. Přesto můžete využít funkce VoiceOver u iPodů, kdy vám aktivací diktuje přehrávač playlisty, které pak stisknutím prostředního tlačítka potvrdíte.

I přes slabší plastové zpracování jsem s tímto adaptérem pro ovládání velice spokojen, nemusím teď vytahovat telefon z kapsy nebo z brašny pokaždé, když chci zastavit přehrávání nebo přeskočit skladbu. Headphone Control Adapter je kompatibilní se všemi iZařízeními včetně iPadu a nejnovějšího iPhone. Pořídíte ho za 500 korun v obchodech Macwell nebo Maczone.

.