Zavřít reklamu

Kdo si někdy kupoval první iPad mini, udělal vždy lépe, když se předtím nedíval na Retina displej velkého iPadu. Právě kvalita displeje totiž byla jedním z největších kompromisů, který musel být při nákupu menšího jablečného tabletu přijat. Nyní je tu však druhá generace a ta veškeré kompromisy maže. Nekompromisně.Ač se Apple a zejména Steve Jobs dlouho zaříkával, že nikdo nemůže používat tablet menší než ten, se kterým jako první přišel Apple, vyšla minulý rok zmenšená verze a k překvapení některých sklidila obrovský úspěch. A to i přesto, že šlo prakticky jen o zmenšený iPad 2, tedy tehdy rok a půl staré zařízení. První iPad mini měl oproti stejně starému většímu bratříčkovi (iPad 4) slabý výkon i horší displej. To nicméně nakonec nezabránilo jeho masovému rozšíření.retina-ipad-miniNe vždy totiž vítězí tabulkové údaje, jako je rozlišení displeje či výkon procesoru. U iPadu mini jednoznačně rozhodovaly jiné cifry, a to ty u rozměrů a hmotnosti. Ne každému vyhovoval téměř desetipalcový displej; svůj tablet chtěl používat na cestách, mít ho stále při sobě a u iPadu mini a jeho téměř osmipalcového displeje byla mobilita lepší. Mnozí upřednostnili právě tyto klady a na displej a výkon nehleděli. Nyní však mohou o iPadu mini přemýšlet i ti, kteří sice chtěli menší zařízení, ale nebyli ochotní přijít o vysoce kvalitní displej či vyšší výkon. Je tu iPad mini s Retina displejem, stejně našlapaný jako iPad Air.Apple sjednotil své tablety takovým způsobem, že je od sebe nyní na první pohled ani nerozeznáte. Na druhý pohled pak rozlišíte, že je jeden větší a jeden menší. A právě to by mělo být i hlavní otázkou během výběru nového iPadu, ostatní specifikace se již řešit nemusí, jsou totiž stejné. Svou roli už může hrát jen cena, ale ta často při nákupu jablečných zařízení zákazníky nebrzdí.

V designu sázka na jistotu

Design a provedení iPadu mini se ukázaly jako optimální. Prodeje během prvního roku, co se menší tablet ocitl na trhu, ukázaly, že při vývoji nového zařízení Apple uhodil hřebíček na hlavičku a vytvořil dokonalou podobu pro svůj tablet. Proto druhá generace iPadu mini zůstala prakticky stejná a výrazně se proměnil větší iPad.Ale abychom byli přesní, když vedle sebe položíte iPad mini první a druhé generace, můžete bystrým okem postřehnout menší odlišnosti. Větší místo potřebuje Retina displej, a tak je iPad mini s tímto vybavením o tři desetiny milimetru tlustší. To je sice fakt, kterým se Apple nerad chlubí, nicméně stejný osud potkal i iPad 3, když jako první dostával Retina displej, a nedá se s tím nic dělat. Navíc tři desetiny milimetru skutečně nejsou nijak výrazným problémem. Jednak to dokazuje fakt, že pokud nemůžete oba iPady mini srovnat vedle sebe, patrně si rozdílu ani nevšimnete, a jednak Apple nemusel vyrábět ani nový Smart Cover, ten stejný sedí na první i druhou generaci.iPad mini s Retina displejem

Ruku v ruce s tloušťkou jde hmotnost, ani ta bohužel nemohla zůstat stejná. iPad mini s Retina displejem ztěžkl o 23 gramů, respektive o 29 gramů u Cellular modelu. Ani tady však nejde o nic závratného a opět platí, že pokud nedržíte obě generace iPadu mini v rukou, rozdílu si jen stěží všimnete. Podstatnější je spíše srovnání s iPadem Air, ten je těžší o více než 130 gramů, a to už je skutečně poznat. Důležité ale u iPadu mini s Retina displejem je, že i přes o něco vyšší hmotnost neztrácí nic na své mobilitě a pohodlnosti v používání. Držet ho jednou rukou oproti iPadu Air nedělá takovou potíž, ačkoliv obvykle se stejně uchýlíte k úchopu oběma rukama.

Za největší změnu tak patrně můžeme považovat barevné provedení. Jedna varianta je tradičně s bílou přední částí a stříbrnými zády, u alternativního modelu Apple i u iPadu mini s Retina displejem vsadil na vesmírně šedou, která nahradila dosavadní černou. Stojí tu za zmínku, že touto barvou byl zbarven také iPad mini první generace, který nadále zůstává v prodeji. Stejně jako u iPadu Air zůstala i u menšího tabletu opomenuta zlatá barva. Spekuluje se o tom, že by na větší ploše toto provedení zkrátka nevypadalo tak dobře jako na iPhonu 5S, anebo Apple čeká, jak uspěje zlatá, či chcete-li šampaň na telefonech a poté ji případně aplikuje také na iPady.

Konečně Retina

Po vzhledové, designové a celkově zpracovatelské části se toho v novém iPadu mini příliš zásadního neudálo, ale o to méně, co inženýři v Applu provedli se zevnějškem, o to více se vyřádili uvnitř. Hlavní komponenty iPadu mini s Retina displejem byly zásadně proměněny, aktualizovány a nyní disponuje malý tablet tím nejlepším, co mohou laboratoře v Cupertinu nabídnout veřejnosti.

Již bylo řečeno, že je nový iPad mini nepatrně tlustší a o něco málo těžší, a tady je důvod proč – Retina displej. Nic víc, nic míň. Retina, jak svému produktu říká Apple, byla delší dobu to nejlepší, co displeje nabízely, a tím pádem je i výrazně náročnější než její předchůdce v iPadu mini, kterým byl displej s rozlišením 1024 na 768 pixelů a hustotou 164 pixelů na palec. Retina znamená, že tato čísla vynásobíte dvěma. Na 7,9palcové ploše iPadu mini se tak nyní rozprostírá displej s rozlišením 2048 na 1536 pixelů o hustotě 326 pixelů na palec (stejná hustota jako u iPhonu 5S). A je to skutečný skvost. Díky menším rozměrům je hustota pixelů ještě výrazně větší než u iPadu Air (264 PPI), a tak je radost si na novém iPadu mini číst knihu, komiks, prohlížet web nebo hrát některou z velkých her.

Retina displej byl to, na co všichni majitelé původního iPadu mini čekali, a nakonec se skutečně dočkali. Ačkoliv se během roku prognózy měnily a nebylo jisté, zda Apple s nasazením Retina displeje do svého menšího tabletu ještě jednu generaci nepočká, nakonec dokázal do jeho útrob vše vměstnat za relativně přijatelných podmínek (viz změny v rozměrech a hmotnosti).

iPad mini s Retina displejem
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Chtělo by se říci, že displeje obou iPadů jsou nyní na stejné úrovni, což je z hlediska uživatele a jeho výběru to nejlepší, ovšem je tu jeden malý háček. Ukázalo se, že iPad mini s Retina displejem má sice více pixelů, jenže stále umí zobrazit méně barev. Problém je u oblasti barevného spektra (gamutu), kterou je zařízení schopno zobrazit. Gamut u nového iPadu mini zůstal stejný jako u první generace, což znamená, že barvy nedokáže podat tak dobře jako iPad Air a jiná konkurenční zařízení jako Nexus 7 od Googlu. Bez možnosti srovnání toho příliš nepoznáte a budete si užívat dokonalý Retina displej i na iPadu mini, ale když vedle sebe uvidíte obrazovky většího i menšího iPadu, jsou rozdíly markantní, zejména u sytějších odstínů různých barev.

Běžného uživatele by patrně tento poznatek neměl příliš zajímat, ale ti, co si jablečný tablet pořizují kvůli grafice či fotografiím, by mohli mít s horším podáním barev u iPadu mini problém. Proto je třeba zvážit, na co svůj iPad hodláte využívat, a podle toho se zařídit.

Výdrž neklesla

Při velké náročnosti Retina displeje je pozitivní, že Apple dokázal udržet výdrž na 10 hodinách. Tento časový údaj navíc může být při šetrném zacházení (ne maximální jas apod.) často hravě překonán. Za to může téměř dvakrát větší baterie než u první generace o kapacitě 6471 mAh. Za normálních okolností by se větší baterie pochopitelně nabíjela delší dobu, nicméně toto Apple ošetřil zvýšením výkonu nabíječky, nyní s iPadem mini dodává 10W nabíječku, která tablet nabíjí ještě rychleji než nabíjela 5W nabíječka iPadu mini první generace. Z nuly na 100 % se nový mini nabije zhruba za 5 hodin.

Ten nejvyšší výkon

Na baterii nicméně není závislý jen Retina displej, ale také procesor. Ten, kterým je osazen nový iPad mini, si rovněž vyžádá pořádnou dávku energie. Apple totiž během jediného roku přeskočil hned dvě celé generace dosud použitých procesorů a iPad mini s Retina displejem osadil tím nejlepším, co má – 64bitovým čipem A7, který je nyní také v iPhonu 5S a iPadu Air. Neznamená to však, že jsou všechna zařízení stejně výkonná. Procesor v iPadu Air má o 100 MHz vyšší takt (1,4 GHz), což je způsobeno více faktory, a iPad mini s iPhonem 5S mají svůj čip A7 taktovaný na 1,3 GHz.

iPad mini s Retina displejem
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

iPad Air tedy sice skutečně je o něco výkonnější a rychlejší, ale to neznamená, že by novému iPadu mini nemohly být stejné přívlastky přiřazeny. Především při přechodu z první generace je rozdíl ve výkonu obrovský. Přece jen procesor A5 v původním iPadu mini byl spíše nezbytným minimem a až nyní získává tento stroj čip, na který může být hrdý.

Pro uživatele je tento krok Applu výbornou zprávou. Čtyř- až pětinásobné zrychlení oproti první generaci je cítit prakticky na každém kroku. Ať už se pohybujete jen na „povrchu“ iOS 7 nebo hrajete náročnější hru jako Infinity Blade III či exportujete video v iMovie, iPad mini všude dokazuje, jak moc je rychlý a že za iPadem Air ani iPhonem 5S nezaostává. Faktem je, že občas nastanou problémy s některými ovládacími prvky či animacemi (uzavírání aplikací gestem, aktivace Spotlight, multitasking, přepínání klávesnice), ovšem jako hlavního viníka bych neviděl ani tak slabý výkon jako špatně optimalizovaný operační systém. Na iPadech je iOS 7 obecně o něco horší než na iPhonech.

Pokud iPad mini opravdu vytížíte hraním her či jinou náročnou činností, má tendenci se ve spodní třetině zahřívat. S tím Apple nemohl na tak malém prostoru, který je napěchovaný k prasknutí, příliš dělat, ale naštěstí není zahřívání nijak nesnesitelné. Maximálně se vám zpotí prsty, ale neznamená to, že byste museli iPad kvůli teplotě odložit.

Kamera, připojení, zvuk

„Kamerový systém“ je na novém iPadu mini stejný jako na iPadu Air. V přední části 1,2MPx FaceTime kamera, v zadní části pak pětimegapixelová. To v praxi znamená, že s iPadem mini pohodlně provedete videohovor, ale fotky pořízené zadním fotoaparátem nebudou nic světoborného, maximálně budou dosahovat kvality fotografií pořízených iPhonem 4S. S videohovory a přední kamerou souvisí také duální mikrofony, umístěné v horní části zařízení a redukující hluk právě při FaceTime.

Ani stereo reproduktory v dolní části kolem Lightning konektoru se nijak neliší od těch na iPadu Air. Na potřeby takového tabletu dostačují, ale nemůžete od nich čekat zázraky. Při používání se snadno zakryjí rukou, pak je zážitek horší.

Za zmínku stojí také vylepšená Wi-Fi, jež se sice ještě nedočkala standardu 802.11ac, nicméně její dvě antény nyní zajišťují propustnost až 300 Mb dat za vteřinu. Zároveň je díky tomu vylepšený dosah Wi-Fi.

Očekávalo by se, že by v této části zaměřené na detaily a maličkosti bylo uvedené také Touch ID, ovšem to pro letošek nechal Apple exkluzivně iPhonu 5S. Odemykání iPadů otiskem prstu tak pravděpodobně dorazí až s příštími generacemi.

Konkurence a cena

Nutno říci, že s iPadem Air se Apple pohybuje v relativně klidných vodách. Žádná společnost zatím nenašla recept, jak vyrobit tablet takové velikosti a schopností, jenž by mohl konkurovat právě tomu jablečnému. Trochu odlišná situace je ale u menších tabletů, nový iPad mini totiž rozhodně nevstupuje na trh jako jediné možné řešení pro ty, kteří hledají zhruba sedmi- až osmipalcové zařízení.

ipad-mini-retina-5
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Za konkurenty můžeme označit Nexus 7 od Googlu a Kindle Fire HDX od Amazonu, tedy dva sedmipalcové tablety. Po bok nového iPadu mini se řadí zejména kvalitou svého displeje, případně hustotou pixelů, ta je totiž na všech třech zařízeních prakticky totožná (323 PPI proti 326 PPI na iPadu mini). Rozdíl je pak kvůli velikosti displeje v rozlišení. Zatímco iPad mini nabídne poměr stran 4:3, konkurenti mají širokoúhlý displej s rozlišením 1920 na 1200 pixelů a poměrem stran 16:10. Tady je opět na zvážení každého, z jakého důvodu si tablet pořizuje. Nexus 7 či Kindle Fire HDX se skvěle hodí na čtení knih či sledování videa, ale je třeba si uvědomit, že na iPadu je o třetinu více pixelů. Každé zařízení má svůj smysl.

Klíčovým bodem by pro někoho mohla být cena, a tady výrazně vítězí konkurence. Nexus 7 startuje na 6 490 korunách (Kindle Fire HDX se u nás zatím neprodává, v dolarech je jeho cena stejná), iPad mini pořídíte nejlevněji o celých 3 300 korun dráž. Jedním argumentem, proč si připlácet za drahý iPad mini, může být to, že spolu s ním dostanete přístup k téměř půl milionu nativních aplikací, jež najdete v App Store, a spolu s tím i celý jablečný ekosystém. To je věc, které se Kindle Fire rovnat nemůže, a Android na Nexusu s tím zatím jen bojuje.

I tak by ale cena iPadu mini s Retina displejem mohla být nižší. V případě, že si chcete pořídit nejvyšší verzi s mobilním připojením, musíte si přichystat 20 490 korun, a to je za takové zařízení poměrně hodně. Apple se však svých vysokých marží vzdát nechce. Jednodušší variantou by mohlo být zrušení nejnižší varianty. Šestnáct gigabajtů se totiž zdá být pro tablety čím dál tím méně dostačujících a odstraněním celé jedné řady by se snížily ceny ostatních modelů.

Verdikt

Ať už je cena jakákoliv, je jisté, že nový iPad mini s Retina displejem půjde na odbyt minimálně stejně dobře jako jeho předchůdce. Pokud se bude menšího jablečného tabletu prodávat málo, bude to zaviněno slabými zásobami Retina displejů, nikoliv nezájmem ze strany zákazníků.

Můžeme si klást otázku, zda Apple maximálním sjednocením obou iPadů udělal zákazníkovi výběr snazší, či naopak těžší. Jisté je nyní alespoň to, že již nebude nutné při koupi jednoho, nebo druhého iPadu dělat velké kompromisy. Už to nebude buď Retina displej a výkon, nebo menší rozměry a mobilita. To je pryč a každý musí dobře zvážit, jak velký displej je pro něj ideální.

iPad mini s Retina displejem
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Pokud nezáleží na ceně, pak bychom se patrně ani neměli zabývat konkurencí. iPad mini s Retina displejem je totiž to nejlepší, co současný tabletový trh nabízí, a dost možná vůbec to nejlepší.

Často se stává, že uživatelé kupují nová zařízení ob generaci, nicméně v případě nového iPadu mini by mohla spousta majitelů první generace tento návyk změnit. Retina displej je v současné době, kdy jím disponují již všechny ostatní iOS zařízení, natolik lákavým artiklem, že půjde jen stěží odolat. Pro ně je druhá generace jasnou volbou. Na iPad mini však mohou přecházet i ti, co dosud používali iPad 4 a starší modely. Tedy ti, kteří se pro větší iPad rozhodli z důvodů, že chtěli Retina displej nebo vyšší výkon, ale mnohem raději by s sebou nosili mobilnější tablet.

Nákupem iPadu mini ani iPadu Air však už v tuto chvíli neuděláte chybu. Nemůžete si totiž po pár týdnech říct, že jste si raději měli koupit ten druhý, protože má lepší displej, nebo proto, že je mobilnější. Ačkoliv tady mohou někteří protestovat, také iPad Air udělal velký krok k tomu, aby nás stále častěji doprovázel na cestách.

[one_half last=“no“]

Výhody:

[checklist]

 • Retina displej
 • Skvělá výdrž na baterii
 • Vysoký výkon[/checklist][/one_half][one_half last=“yes“]

Nevýhody:

[badlist]

 • Chybí Touch ID
 • Nižší barevné spektrum
 • Hůře optimalizovaný iOS 7

[/badlist][/one_half]

Fotografie: Tom Balev

Diskuze k článku

  Moc hezky a čtivě napsaný článek. hlavně jsem se zasnil a zamyslel u pasáže: jestli apple dělá volbu svým zákazníkům lehčí nebo ne. Osobně plánuji přechod ze starého iPadu Mini a nějaký nový…ale tímto sjednocením se rozhodnutí o typu stává těžší

  Mal som iPad mini a napokon som presiel na iPad Air…
  Moj zrak sa zhorsil a tak je pre mna vacsi display lepsie riesenie. I ked je Air mensi ako predosly iPad 4, mini je na prenasanie urcite pohodlnejsie. Milo som vsak prekvapeny, ze mi vaha Airu nerobi problem… Oproti lahuckemu mini je tahsi, ale nie je to nic strasne ! Zobral som Aira a porovnal farby na Retina mini. Ja i moj syn sme fotografi a tak sme do oboch stiahli spickovu fotku, ktoru fotil moj syn. Ano farebne rozlisenie Retina miniho je mensie ako Airu ! Ale prosim Vas, kto uz bude pouzivat mini na upravu fotky ? Fotka mojho syna vychadzala zo zakladu 35MB RAWu – idealne svetlo – idealne jemne poltony. Na beznych fotkach, ktore bezny uzivatel na Retina mini bude prezerat je rozdiel zanedbatelny a pre necvicene oko je trufam si aj povedat – nepostrehnutelny !!! Ak Vas teda pribrzdilo v rozhodovani konstatovanie recenzie o mensom farebnom rozliseni a nemienite posudzovat na Retina mini kvalitu fotografii ( co povazujem za hlupost ) tak na to proste zabudnite !!! A utekajte kupit Retina miniho je super rychli a display je ostry ako oko Bozie ! ( Mam Aira, lebo sa mi na nom lepsie cita, ale nevylucujem, ze ukecam Jeziska aj na Retina miniho – bocne vrecko mojej zimnej bundy je presne site nanho !!! )

  Děkuji za reakci! Velikost miniho se mi velmi líbí, hlavně to, že ho člověk může vzít všude s sebou a ani o tom neví, ta váha je skvělá (i když mini retina je o něco těžší). ale občas jsem se přistihl, že na některé nabídky např. v safari se celkem špatně trefuji, některé věci jsou prostě velmi malé. další věcí je plocha displeje pro např. kreslení. tam je najednou mini moc mini :) . Vůbec mi přijde, že Air a jeho displej je takový „wow“, mini je nádherný, ale menší displej hraje své. Tudíž je zde otázka, jestli oželet super displej nebo nějakých 130 g váhy?

  Presne toto som riesil. Maly alebo Velky? Mini je super Handy, stacia dva prsty, hlavne pri citani. Ale na druhej strane, nebudem len citat, a lepsie farby chcem mat uz len pre ten pocit, ze mam skratka top od Apple. Nielen pri fotkach, ale aj pri webe, hrach a filmoch, atd. Hoci ho budem prenasat, nie uplne kazdy den. A je to prvy tablet do rodiny. Takze po tazkom boji vyhrava Air.

  pravděpodobně to vyřeším také tak. přeci jenom je ten displej Airu vážně nádherný. trochu mi asi bude vadit, že ho budu každý den nosit do práce (naštěstí jenom pár metrů). o víkendu jsem si na chvíli půjčil v rodině „starý“ iPad 3 a musím říct, že jeho displej mě opravdu ohromil v dobrém. ta plocha….ty barvy….oproti mini ploše je to velký rozdíl. no akorát ta váha…naštěstí ji alespoň trochu Air vyřešil.

  Velmi dobra recenzia, vdaka, iPad mini mam objednany.

  Len zrejme dodavka bude najskor JANUAR – FEBRUAR.

  Závidím :) Objednáno taky 12. 11., dodání avizováno na 26. 11., no dnes už dorazil do Německa, takže tajně doufám, že by to mohlo být o něco dříve.

  No ja v sobotu dostal zpravu o odeslani zasilky a v utery uz mel balicek na stole. Drzim palce at se dockate co nejdrive. Urcite je na co se tesit :-)

  Tak máme první odlišnost, já vesmírně šedý nebo jak se to jmenuje :)
  No nevadí, nejsem malej, do pondělí/úterý vydržím :)

  Já objednal v sobotu 16.11. Dnes mi přišla zpráva od české pošty, že už ho mají, takže doufám že zítra už bude doma :))

  Velice dobře napsaný!
  Touch ID jsem také očekával. Nicméně v nejbližší době se rozhodně nechystám upgreadovat na novou Retinu. „Starý“ mini na mé školní (občasné herní) účely bohatě stačí.

  Zvláštní, pro mě už retina není hlavním lákadlem, respektive je, ale používání tabletu se v mém případě ustálilo na ranní/večerní pročtení před/po spaním. Což zvládne dnes jakýkoliv tablet a těžko si před sebou obhájím výrazně vyšší cenu u zařízení určené ke konzumaci.

  Navíc nepotěšil ani update na iOS7 u Miniho, kde je jasný až moc okatý signál od Applu – nechat morálně zestárnou stávající zařízení. Ale vše by se možná dalo – nicméně v mém případě X zakoupných apps je stažených/smazaných z AppStoru a nahrazených za nové ve Flat designu – čili skvělý store s půl mega nativních apps, ale s opětovným nákupem již zakoupeného je pro mě zasádním momentem, kdy začíná být zcela jedno – jakou platformu člověk používá.

  Recenze je povede na cte se se dobre. Ja na ipad mini s retinou presel ze samsung galaxy note 10.1 (gtn8010) a nemuzu si ipad vynachvalit. Na to ze ma ipad mini cca polovicni specifikace jede nadherne. Jsem rad ze jsem se toho samsungu zbavil:)

  U mě je to jasné. Byl jsem právě ten případ, který se rozhodoval mezi iPadem mini (1.gen.) a iPadem 4… Nakonec jsem si domů z obchodu donesl iPad 4, ovšem s pocitem, že Apple mě donutil udělat kompromis (na což jsem od Applu nebyl zvyklý – vždy mi nabídl ideální řešení) a že ani jedna koupě by mé potřeby úplně neuspokojila. Vydání aktuálního Mini s retinou je tedy jasným impulsem pro výměnu. Těžká kráva iPad 4 půjde z domu (kvůli váze a rozměrům jsem ho nakonec stejně prakticky nikam nenosil) a Mini s retinou bude na každodenní nošení ideální :-)

  iPad Air nebo iPad Mini 2…. ?

  Neriešil som síce tento problém, ale ja mám objednaného miniho .Ale musíte si uvedomiť jednu vec OSX a iOS sú aplikáciami rozdielne systémy a preto majú aj iné využitie .Je to ako porovnávať macbook a tablet.Obe zariadenia sú koncipované inak.

  Mam iPad 4 a pisu na nem kazdy den ve skole. Skvela vec :) za tyden mi prijde mini 2, tak uvidim, jak pohodlne se na nem bude psat. Pokud to nebude pohodlne, tak dokoupim BT klavesnici :) nebal bych se toho.

  Víceméně byste se měl rozhodnout, jak velký potřebujete displej. Zrovna na skládání hudby v Garagebandu mi přijde 9,7″ mnohem lepší. Navíc na psaní, pokud chcete mít klávesnici ála folio nebo cover, bude určitě také lepší Air.

  Ja som sa celkom potesil ze apple do ipadu mini ten touch ID nedal, planujem kupovat iPAD mini az o rok a to tam uz touch ID bude.. tuto 2 generacnu obmenu si pochvalujem, kedze presne stiham iPhone 6 aj ipad mini s touch ID To uz dufam bude mini lahsie a tensie.. :-) zatial mi iphone5 a mini bez retiny musia stacit.. len o tych hodinkach stale nic, dufam ze to nebol hoax.. celkom som sa tesil.

  Retina = jemny dpi + siroky barevny spektrum (takhle to definoval jeste neboztik Jobs) takze pokud tenhle mini nema barevny spektrum jako vsechny dosavadni retina displaye tak to neni retina;) jenom display s vysokym rozlisenim. A 1gb ram v tyhle generaci ipadu je fakt malo, pustis infinity blade a vsechny spici procesy se killnou, pockam radsi na dalsi generaci , ipad mini co mam bude bohate stacit

  Chtěl bych se Vás zeptat jak jste na tom s doručením z AppleStore?? Objednával jem 15.11. a pořád mám status „objednávka se vyřizuje“, smart covery mě už došli, ale iPad mini retina 16gb wifi bílý pořád nic. Tento pátek bude slíbená 10denní lhůta doručení, myslíte že to je reálné?

  Děkuji, pěkný večer

  Přišel dnes! Objednáno 16.11.

  objednával jste bílou verzi 16gb wifi?

  No smart cover mi přišel hned 19.11 … tzn 2 pracovní den :D Proto jsem naštvanej … Dnes už se mi objednávka změnila na příprava k odeslání :D WOW

  Zdravím Jablíčkáře. Čtu si tady komentáře a nějak mi chybí zmínka o službách, které spolu s iPadem dostávám „jakoby“ zadarmo. Řeči o tom, že jakýkoliv jiný tablet zvládne to či ono mi připadají trochu mimo. Žádný jiný tablet iTunes nemá. Nemá ani Appstore nebo rozumně fungující iCloud. A hlavně nemá iOS. iPad mini s retinou je krásný kus železa, to se musí nechat. Ale to, co s ním dostávám (i když to není v krabici), má přinejmenším stejnou hodnotu (pokud jsem s to služby využít a ocenit).

celý text

Čtěte více