Zavřít reklamu

MagSafe je jednou z hlavních funkcí, které nabízí veškeré novější iPhony, konkrétně od modelů 12 (Pro). I přesto, že se jedná o vskutku dokonalou technologii, o ní mnoho uživatelů často nemá ani nejmenší tušení, což je velká škoda. MagSafe totiž využívá magnety, které se nachází v zádech jablečných telefonů, k připnutí různého příslušenství – může se jednat o bezdrátové MagSafe nabíječky, držáky do auta či stojánky, peněženky, powerbanky a mnoho dalších. Svou vlastní powerbanku nabízí i Apple, potažmo tzv. MagSafe baterii, ta však z hlediska poměru cena – výkon rozhodně není ideální, a tak se zkrátka vyplatí pořídit alternativy. V této recenzi se tak společně podíváme na další MagSafe powerbanku Swissten, která toho však nabízí více, než ta původní, o které si můžete přečíst v recenzi viz níže.

Oficiální specifikace

Jak už to bývá v našich recenzích zvykem, tak i v tomto případě začneme oficiálními specifikacemi. Jedním z nejdůležitějších údajů je u powerbanky samozřejmě kapacita – u naší MagSafe powerbanky Swissten je konkrétně řeč o 10 000 mAh. Co se pak týče výkonu, tak bezdrátově poskytne tato recenzovaná powerbanka až 15 W a je plně kompatibilní s MagSafe. Kromě toho však na powerbance najdeme ještě tři další konektory, a to konkrétně na spodní straně. Jedná se u vstupní Lightning (5V DC 2A / 9V DC 2A), vstupní a zároveň i výstupní USB-C (5V DC 3A / 9V DC 2,2A / 12V DC 1,5A; 5W / 7,5W / 10W  / 15W) a pouze výstupní USB-A (4,5V DC 5A / 5V DC 4,5A / 9V DC 2A / 12V DC 1,5A). Celkový maximální výkon je 22.5 W, což je na powerbanku v tak malém těle rozhodně fajn. Nechybí podpora Power Delivery (18 W) a Quick Charge (20 W). Samozřejmě je důležité zmínit, že lze Swissten MagSafe powerbanku využít i pro bezdrátové nabíjení starších iPhonů bez MagSafe, a to s využitím klasickém standardu Qi. Typ využité baterie je Li-Polymer. Cena MagSafe powerbanky Swissten je 1 149 Kč, můžete každopádně využít až 15% slevu, kterou najdete na konci tohoto článku.

Balení

Swissten powerbanka MagSafe je zabalena v černé krabici, jak už to je u některých produktů od této značky zvykem. Na přední straně krabice se nachází vyobrazená samotná powerbanka se základními specifikacemi ohledně kapacity a výkonu, stejně tak i na boční straně. Větší polovinu zadní strany krabice pak zabírá návod v několika jazycích, společně s rozborem jednotlivých částí powerbanky. Po otevření krabice z ní stačí MagSafe powerbanku Swissten v plastové přenosce vytáhnout. Powerbanka je dále zabalena v plastovém pytlíku a společně s ní najdete v balení ještě USB-C – USB-C nabíjecí kabel, který má délku jednoho metru.

Zpracování

Co se týče zpracování recenzované powerbanky, tak rozhodně není co vytknout. Je zhotovena z černého matného ABS plastu s tím, že v jednom z horních rohů najdete otvor, ve kterém je provlečené poutko. Díky němu lze powerbanku k čemukoliv připevnit, například k batohu, aby nedošlo k její ztrátě. Přední strana, tedy ta, která doléhá na záda iPhonu, má jasně vyznačenou plochu, kde se nachází magnety. Vyznačení je provedeno lesklým plastem, který má jinou strukturu a působí lehce gumovým dojmem, takže by nemusel záda iPhonu poškrábat. Nechybí zde samozřejmě ani branding Swissten.

Na zadní straně se nachází potřebné informace a certifikáty, je ale škoda, že při připevnění pomocí MagSafe na iPhone jsou otočeny vzhůru nohama, což dojem ze zpracování lehce kazí. Spodní strana je pak opatřena již zmíněnými třemi konektory, a to Lightning, USB-C a USB-A. Na levé straně pak najdete LED indikátor, který informuje jednak o nabití, a jednak o aktivním nabíjení zařízení, na pravé straně se nachází tlačítko, kterým se powerbanka spouští a aktivujte nabíjení.Rozměry powerbanky jsou 109 x 69 x 17.2 milimetru, váha pak dosahuje 117 gramů. Vzhledem k tomu, že se jedná o powerbanku s kapacitou 10 000 mAh, rozměry i váha mile překvapí.

Osobní zkušenost

MagSafe powerbanku Swissten jsem testoval po dobu několika dní, a to s iPhonem 12. Je nutné zmínit, že se skutečně jedná o powerbanku, která je kompatibilní s MagSafe, a to se vším všudy. Po přicvaknutí na iPhone se vám tedy zobrazí animace nabíjení a maximální nabíjecí výkon je až 15 W. Berte však na vědomí, že se pořád jedná o bezdrátovou MagSafe powerbanku, takže od ní neočekávejte, že nabije iPhone bezdrátově z nuly na 50 % za půl hodiny, jako je to v případě drátového nabíjení. Využívání MagSafe powerbanky se všeobecně hodí především k udržování stavu baterie, každopádně pokud necháte iPhone nabíjet v klidovém stavu, tak se samozřejmě procenta nabití mohou i znatelně zvýšit. Chcete-li nutně a rychle iPhone či jiné zařízení nabít, vždy uděláte lépe využitím drátového nabíjení – na spodní straně powerbanky k tomu máte k dispozici patřičné konektory.

Hodně z vás bude rozhodně zajímat i to, jak je to se zahříváním powerbanky. Nejdéle v kuse jsem powerbanku využíval k nabíjení iPhonu 12 zhruba dvě hodiny s tím, že na dotyk byla teplá, rozhodně ne ale nějakým závratným způsobem. Část energie se tedy rozhodně na teplo přemění, to prakticky u každé bezdrátové powerbanky stejného typu, nejedná se však o nějakou nevýhodu, ale spíše vlastnost. Co se pak týče kompatibility, tak je uvedeno, že lze recenzovanou powerbanku využít se všemi iPhony 12 a novějšími, tedy pokud je řeč o MagSafe. Jak už bylo zmíněno, tak nechybí ani podpora Qi nabíjení, které lze využít u všech iPhonů 8 a novějších, popřípadě i jakýchkoliv jiných telefonů s podporou bezdrátového nabíjení. Jinak z hlediska osobní zkušenosti s MagSafe powerbankou Swissten nemám žádné problémy, ze začátku se mi pouze dvakrát MagSafe nabíjení samo od sebe vyplo, ale nyní už se to neděje.

swissten magsafe powerbanka

Závěr

V případě, že byste si chtěli pořídit nějakou powerbanku, ale chcete moderní řešení s MagSafe, tak máte na výběr z vícero možností. Buď sáhnete po originální MagSafe baterii od Applu, anebo po nějaké alternativě, například právě ve formě MagSafe powerbanky Swissten. Rozdíl je mezi těmito řešeními opravdu velký a v naprosté většině odvětví vede alternativní řešení. MagSafe baterie je bohužel drahá, vychází na 2 890 Kč, což je téměř 3x více, než recenzovaná powerbanka Swissten. Kromě toho má také menší kapacitu a nedisponuje konektory pro drátové nabíjení. Apple MagSafe baterie má snad tedy pro někoho výhodu prakticky jen v designu a  na zadní straně. Z vlastní zkušenosti vám tak mohu Swissten MagSafe powerbanku doporučit.

10% sleva nad 599 Kč

15% sleva nad 1000 Kč

Swissten MagSafe powerbanku koupíte zde
Všechny produkty Swissten najdete zde

swissten magsafe powerbanka

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.