Zavřít reklamu

Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy položka nebo položky, se kterými jste počítali, že je máte ve svém iPhonu uložené najednou nebyly k nalezení, ať už šlo o chybějící fotografie, přílohu WhatsAppu nebo záložku Safari. V takovém případě lze sáhnout k užitečnému nástroji, jakým je Stellar Data Recovery for iPhone.

Tento software proskenuje váš jablečný smartphone a následně chybějící nebo jakkoli nedostupné soubory zobrazí. Ty lze pak zálohovat do nového umístění lokálně na vašem pevném disku.

Instalace probíhá standardním způsobem, tedy přetažením do složky Aplikace. Po spuštění se objeví úvodní obrazovka s nabídkou toho, co konkrétně chcete obnovit, přičemž vybrat můžete z defaultního umístění fotografií a videí, Photo Streamu i knihovny aplikací, dále lze zvolit Zprávy a Chaty zahrnující nejrůznější aplikace pro komunikaci, jako je zmíněný WhatsApp, samozřejmě Poznámky, včetně těch hlasových a Připomínky a nesmí chybět ani pomoc s Kontakty, Historií hovorů, záložkami Safari a událostmi Kalendáře.

Následně lze přistoupit k připojení vašeho iPhonu. V rámci tohoto procesu můžete být vyzvání k ověření důvěryhodnosti. Stačí potvrdit Důvěřovat, přejít do rozhraní aplikace, zde vybrat vaše zařízení kliknutím a poté pomocí tlačítka Scan spustit průzkum. Software zahájí analýzu zařízení, jejíž délka závisí na velikosti úložiště vašeho telefonu.

O dokončení vás Stellar Data Recovery for iPhone bude informovat a rovnou nabídne hloubkový sken, k němuž lze přikročit, pakliže s dosavadními výsledky nejste spokojeni nebo stále některé položky postrádáte. Rozhodnete-li se pro Deep Scan získáte rovnou výstup s údajem, zda byla nalezena jakákoli další data, či nikoli.

Výsledky obnovení jsou přehledně uspořádány ve stromu podle kategorií a lze jimi procházet podobně jako u běžného prohlížeče souborů, přičemž vybrat můžete všechny položky nebo jen několik pomocí jejich zaškrtnutí. Pak už je zbývá jen uložit do libovolného umístění ve vašem Macu.

Celkově je prostředí aplikace velmi jednoduché a dobře se v něm orientuje, takže i méně zkušení, běžní uživatelé si s ním bez problémů poradí. Výrobce poskytuje technickou podporu 24 hodin, 5 dní v týdnu a licenci vám doručí okamžitě prostřednictvím e-mailu.

A jak je to s cenami? K dispozici je dvojí typ ročního předplatného, Standard a Toolkit, která přidává některé funkce navíc. Pro většinu běžných uživatelů bude podpora 5 zařízení naprosto dostačující, například ve firemním prostředí lze však přistoupit k variantě, která počet navyšuje na 50. Standardní roční licence, která se může pochlubit podporou prakticky všech modelů iPhonů a kompatibilitou se systémy od iOS 6 až k současnému iOS 16 vás přijde na 1599 korun včetně DPH, pakliže je pro vás možnost využití s 5 iPhony dostačující a pokud nikoli, s rozšířením na 50 zařízení se aktuálně dostanete včetně daně na 5333 Kč.

Chcete-li k nabídce získat ještě široké možnosti spojené s odstraňováním souborů a zakoupených aplikací třetích stran, nástroj pro opravu systému iOS a další pro zrušení konfigurace vašeho Apple ID, v případě zapomenutého hesla, pak rozhodně sáhněte k předplatnému Tollkit. To pořídíte pro 5 zařízení za 1333 korun a pro 50 za rovné 4000 včetně daně. Prostředí nákupního košíku je v češtině, což citelně usnadňuje proces nákupu pro zákazníky v našich končinách. Za zmínku stojí i garance 30 denního vrácení peněz, pakliže s produktem nebudete spokojeni, stejně jako dostupnost aplikace také pro platformu Windows.

.