Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Alza.cz v souvislosti s aktuální situací zavádí celou řadu opatření tak, aby zákazníci mohli nakupovat skutečně maximálně bezpečně či v klidu z domova. Drogerii a PET na e-shopu nakupuje čím dál víc lidí, reakce přímo souvisí se zavedenými opatřeními na COVID-19. Meziroční nárůsty činí zhruba 200 %. Za posledních sedm dní firma dodala kupujícím více jak 100 000 kusů zboží z oblasti drogerie a PET. Dalších 100 000 kusů těchto produktů připravila přímo na pobočky k okamžitému odběru. Alza také aktivně pracuje na možnosti zpřístupnit zákazníkům produkt pro rychlé otestování na virus v pohodlí domova.

„Podíl poboček na obratu u těchto dvou kategoriích (drogerie a PET) činí aktuálně 68 %.  Nejprodávanějších produkty jsou jednoznačně antibakteriální a čistící prostředky, potřeby pro nejmenší – kojenecké mléko, dětská výživa, pleny, ubrousky, prací prostředky a granule pro psy a kočky,“ uvedl obchodní ředitel Alza.cz Petr Bena a doplnil: „Zákazníci jednoznačně preferují osobní odběr, v průměru na prodejně stráví jednotky minut. Maximálně urychlit vyzvednutí a minimalizovat pobyt v provozovnách mohou ale zájemci i využitím mobilní aplikace, a to ještě v době, kdy nejsou fyzicky přímo na pobočce. V aplikaci stačí kliknout na vyzvednout, a to např. 5-10 min před příchodem.“

Největší eshop v ČR začal prodávat drogerii v roce 2015, zboží pro psy a kočky spustil v létě 2019. V roce 2019 zpracoval v těchto segmentech milion objednávek a prodal téměř tři miliony kusů zboží. Tím se stal jedním z největších prodejců v této oblasti, odhadovaný obrat v těchto kategoriích přesáhne letos 1 mld. Kč. Dnes nabízí přes 23 tisíc položek z oblasti drogerie, PET a vybraných potravin a v nejbližších dnech sortiment rozšíří o doplňky stravy (vitamíny, minerály, kloubní výživa, doplňky pro podporu trávení, srdce a krevní soustavy další).

ochrana2

V rámci zvýšených bezpečnostních opatření a maximální ochrany zdraví všech osob v pobočkách Alzy vybavila firma okamžitě všechny zaměstnance přicházející do kontaktu s nakupujícími ochrannými nákrčníky s nanovlákennou membránou zn. Respilon, zavedla ochranné fólie (viz foto) a zároveň na všech provozovnách zavedla dezinfekční úklid, který nyní probíhá každou hodinu. Zvažuje se také dezinfekce vzduchu ozónem. K dispozici všem jsou rovněž antibakteriální gely, mýdla a jednorázové utěrky. V ostatních případech je k dispozici i rozsáhlá sít AlzaBoxů, služba AlzaExpres či další dopravní služby.

Alza.cz také aktivně pracuje na možnosti zpřístupnit zákazníkům produkt pro rychlé otestování na virus v pohodlí domova. V tuto chvíli je test v procesu certifikace IVD se snahou o udělení výjimky pro zrychlené uvedení na trh, které může udělit Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím SZÚ nebo SUKL. Test na bázi detekce protilátek v těle testovaného funguje velmi jednoduše, podobně jako testování diabetu. Jakmile bude tento výrobek chválen pro prodej v ČR, Alza.cz okamžitě spustí systém předobjednávek a zahájí prodej.

V posledních dnech se Alza.cz stala spolehlivým partnerem pro tisíce firem i domácností při řešení situace spojené s COVID-19. Jedná se nejen o umožnění a podporu práce z domova, firma je také připravena poskytnout všem provozovatelům kritických informačních systémů okamžitě nutné komponenty (hardware, náhradní díly) pro udržení jejich chodu. Stejně tak zákazníkům pomáhá při řešení dalších oblastí, jako jsou domácí vzdělávání dětí, zábava pro děti a dospělé, úklid, hygiena a další zde.

.