Zavřít reklamu

Způsobů, jak přenášet text mezi Macem a iPhony a iPady, existují stovky. Obvykle je však k přenosu potřeba internetové připojení a jen málo řešení ve své rychlosti překoná aplikaci Scribe. Možná žádné. Stačí zmáčknout jedinou klávesovou zkratku a rázem máte text z Macu dostupný i v iOS zařízení.

Vývojářské studio Hippo Foundry vsadilo na nízkoenergetickou technologii Bluetooth LE, kterou podporují nejnovější iOS zařízení i Macy a znamená několik výhod. Pokud jednou svá zařízení spárujete, stačí pak mít vždy jen zapnutý Bluetooth a Scribe pro přenos textu funguje automaticky, pokud jsou obě zařízení ve své blízkosti. Na baterii minimálně náročný Bluetooth 4.0 zajistí, že ani na výdrži iPhonu prakticky nic nepoznáte.

Jakmile si nainstalujete aplikace Scribe pro iOS a pro Mac, propojíte je mezi sebou (aplikace vás při prvních spuštěních navigují), jste připraveni. Kouzelným „slovíčkem“ je v tuto chvíli klávesová zkratka CMD + SHIFT + X, pomocí které se automaticky vybraný text přesune do iPhonu.

Na iPhonu vyskočí push notifikace, jejímž rozevřením se přesunete do jednoduchého rozhraní aplikace Scribe. Ta nabízí seznam přenesených záznamů a pro lepší orientaci v nich nabízí u každého typu jiný barevný štítek, jiný pro běžný text, jiný pro odkaz a jiný pro telefonní číslo. Každý záznam lze rozevřít a vybrat si, jaký úkon s ním chcete udělat – zkopírovat do schránky, odeslat zprávou nebo e-mailem a pokud se jedná o telefonní číslo, vytočit ho, nebo o webovou adresu, tak ji otevřít v prohlížeči.

Scribe podporuje i gesta. Tažení prstu po záznamu zleva doprava vyvolá stejnou nabídku, jako je popsána výše, tažení opačným směrem záznam zkopíruje do schránky. Možné je dokonce kopírovat i malé obrázky, ale jelikož je Bluetooth LE v tomto ohledu velice omezený, budete Scribe využívat prakticky jen na text (a čísla). Opačným směrem – tedy z iPhonu do Macu – Scribe posílat neumí.

Jediná podmínka pro to, abyste mohli Scribe využívat, je vlastnit zařízení s Bluetooth 4.0. To znamená, že musíte vlastnit MacBook Air 2011 a novější, MacBook Pro 2012 a novější, iMac Late 2012 a novější, Mac Mini 2011 a novější nebo Mac Pro 2013 a novější, z iOS zařízení pak iPhone 4S a novější, iPad 3. generace a novější, libovolný iPad mini či iPod touch 5. generace a novější.

Vývojáři u aplikace Scribe zvolili opačnou cenovou politiku než kolegové, kteří stojí za vývojem Knock to Unlock, další aplikace využívající Bluetooth LE. Scribe pro iOS je zdarma, nicméně verze pro Mac stojí 2,69 eur.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/id789738094?mt=12″]

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/id789738555?mt=8″]

.