iWant

Se sklem PureGear Privacy už vám nikdo nebude koukat přes rameno

iWant

Člověk je od přírody zvídavý tvor, a tak je zcela normální, že každý občas rád nahlédne do soukromí toho druhého. Ruku na srdce, kdo z vás alespoň jednou v životě nekoukal v autobuse či metru někomu přes rameno a nesledoval, co dotyčný člověk dělá na iPhonu? Přiznávám se, že sem tam se podívám, ale zároveň je mi nepříjemné, když to někdo činí mně.

Z toho důvodu jsem s radostí otestoval ochranné sklo PureGear HD Ultra-Clear Privacy, což je klasické temperované ochranné sklo pro iPhony, které však díky speciální technologii zajistí, že na displej svého telefonu nevidíte z jiného než přímého úhlu.

Zpočátku jsem se obával, že „soukromé sklo“ od PureGear ovlivní také můj vlastní výhled na displej, jelikož je sklo velice tmavé. Obavy však naštěstí byly zbytečné. Při přímém pohledu je totiž displej velice dobře viditelný, stejně, jako kdybyste na něm měli jiné nebo žádné ochranné sklo. Efekt skutečně přichází až při pozorování z jiného úhlu.

 

Vedle tohoto efektu pak slouží PureGear HD Ultra-Clear Privacy také k ochraně displeje, nicméně na rozdíl od některých jiných skel toto nesahá až k okrajům iPhonu, ale zakrývá pouze samotný displej a má vykrojení na horní čočku s reproduktorem a dole na Touch ID.

Plusem je ale zase aplikace skla, kterou má firma PureGear skvěle vymyšlenou. V balení najdete také instalační balíček, obsahující základnu s lůžkem. Díky tomu stačí jen displej přiloženým hadříkem řádně očistit, vložit ho do lůžka a ochranné sklo nalepit. Nestane se vám tak, že byste sklo nalepili nakřivo nebo se vám při aplikaci vytvořily neoblíbené vzduchové bubliny.

Přestože je sklo tlusté 0,8 milimetru, v praxi funguje vše na výbornou. Odezva je stejná jako bez skla a ze strany na obsah displeje skutečně nevidíte. Nevýhoda je jen v černém zabarvení skla, které pasuje k černým iPhonům, ale na bílých už tolik nesedí.

Pro iPhone 6S i 6S Plus je cena PureGear HD Ultra-Clear Privacy jednotná, v obchodě EasyStore.cz jej můžete zakoupit za 999 korun.