Zavřít reklamu

„Seegaa.“ Kultovní hláška, kterou dobře zná každý zapálený pařmen starých konzolí od Segy. Tato nadnárodní softwarová a hardwarová firma a bývalý gigant v oblasti domácích počítačů, konzolí a videoher se rozhodla, že znovu přivede k životu své legendární hry. Sega v rámci programu Forever přinese každý měsíc do App Storu nějakou hru z konzolí Master System, Dreamcast, Genesis a dalších. Pokud si chcete vyzkoušet hry z prostředí kasína, pak můžete přímo na Euro Palace mobile casino.

V první vlně Sega vypustila hned pět her: Sonic The Hedgehog, Phantasy Star II, Comix Zone, Kid Chameleon a Altered Beast.

Kromě toho, že všechny hry vypadají na iOS zařízení totožně jako na staré konzoli, Sega hry doplnila také o online žebříčky, možnost uložit herní postup a všechny hry také podporují Bluetooth gamepady. Pět zmíněných her jsem tak hrál nejen pomocí virtuálních joysticků, ale vyzkoušel jsem i ovladač SteelSeries Nimbus. Vše funguje perfektně.

[su_youtube url=“https://youtu.be/NPnCBe0cLos“ width=“640″]

Nejvíce jsem si samozřejmě užil nestárnoucí legendu Sonica. Během hraní jsem nostalgicky zavzpomínal na dětství, kdy jsem u této hry strávil desítky hodin. Opět musíte prolétnout a proskákat všechny levely a přitom překonávat různé překážky, nástrahy a monstra. Ve hře nechybí různá vylepšení, bonusy a samozřejmě i nové postavy. Pařba jak má být, včetně originální retro hudby.

Skvěle jsem si užil i mlátičku Altered Beast. Monstra na vás útočí ze všech světových stran a vy musíte zuby nehty kolem sebe kopat a mlátit. Pravá zábava přichází, jakmile narazíte na mód bestie či vlka. Hlavní hrdina se promění v nadlidské monstrum, které ničí vše kolem sebe. Na konci na vás také vždy čeká nějaký boss, kterého je potřeba eliminovat. K hraní osobně doporučuji nějaký gamepad, což ostatně platí u všech her.

Když už mluvím o bojových hrách, musím zmínit i Comix Zone, tedy oživlého hrdinu z papíru, který svádí souboje v komiksových obrázcích. Princip je jednoduchý – sledujete příběh a procházíte komiksem. Autor sem tam vezme do ruky pastelku a připraví před vašima očima nějakého nepřítele, kterého musíte umlátit k smrti. Musím říct, že hlavní hrdina je rozhodně mrštnější a schopnější než v případě Altered Beast, ale každá hra má své retro kouzlo.

sega-game

Pokud dáváte raději přednost skákačkám typu Mario, rozhodně si na své zařízení stáhněte hru Kid Chameleon. Na první pohled vše vypadá stejně jako ve světě Maria, až na to, že postavou je malý kluk, který se rád obléká do zbroje. Na překonání každého levelu máte časový limit, takže rozhodně nečekejte procházku růžovým sadem.

Poslední hrou je sci-fi RPG Phantasy Star II. Prostě klasika – sbíráte předměty, zvyšujete levely svých postav, pracujete s inventářem a procházíte epickým světem. Opět doporučuji použít gamepad. Také to chce na začátku trochu trpělivosti. Vývojáři u této hry zanechali pravděpodobně nějaký bug a hra celkem padá. Možná to je zapříčiněno i tím, že mám nainstalovanou vývojářskou betu iOS 11.

Další hry by měly přijít v průběhu července. Očekávat můžete pochopitelně jen ty hry, které Sega sama vydala. Těšit se tak můžeme hned na několik dílů Sonica, bojovku Virtua Fighter, střílečku Virtua Cop nebo některou ze sportovních her série Virtua, tedy Tennis, NFL, Athlete, Racing a mnoho dalších.

Všechny hry jsou v App Storu ke stažení zdarma, přičemž obsahují in-app nákup v hodnotě 59 korun. Ten vám odemkne ukládaní skrze cloud a vypne všechny reklamy, které jsou dost otravné. Nové tituly v rámci edice Forever poznáte v App Storu tak, že mají kolem ikony žlutý rámeček. Na začátku jsem byl totiž zmatený a nemohl jsem poznat, co je nové a co už tam nějaký čas bylo. Tohle vám pomůže. Přeji příjemnou retrozábavu.

[appbox appstore 316050001]

[appbox appstore 387495989]

[appbox appstore 1162101087]

[appbox appstore 1227823341]

[appbox appstore 407812054]

Témata: , ,
.