Zavřít reklamu

SHAtter exploit objevený bývalým členem Chronic Dev Teamu, bude mít zřejmě další využití. O tomto exploitu jsme Vás informovali zde, jako o způsobu jailbreaku iOS 4.1 pro veškerá iZařízení, nyní však vycházejí na světlo další zajímavé informace.

Včera se na blogu Dev Teamu, který jistě nemusím představovat, objevilo video, které ukazuje využití SHAtter exploitu v akci. V tomto případě se jedná o iPod Touch 4G, který je jailbreknutý pomocí nové beta verze Pwnage Toolu.


Sice ještě není znám datum vydání tohoto nástroje pro veřejnost, ale dnes jsme se mohli dozvědět zajímavou novinku přímo od MuscleNerda. Tento nový exploit, jak se zdá, nebude použitelný pouze pro zařízení, která známe. MuscleNerd potvrdil, že se s jeho pomocí bude dát jailbreaknout i letošní Apple TV, jelikož běží na modifikované verzi iOS 4.1.

Bude zajímavé, co bude Apple dělat ohledně tohoto exploitu. Nejedná se totiž o chybu, kterou by mohl opravit jakýmkoliv novým patchem, protože se jedná o chybu hardwarovou.

Také bude zajímavé sledovat, čeho všeho bude komunita okolo jailbreaku schopna dosáhnout s Apple TV. Nechme se překvapit. Samozřejmě budeme včas informovat.

Zdroj: http://blog.iphone-dev.org/

.