Zavřít reklamu

Před měsícem představil Apple svou novou službu Arcade. Jedná se o herní platformu fungující na bázi pravidelného předplatného. Služba bude oficiálně spuštěna v průběhu letošního roku, už teď je ale jasné, že to s ní Apple myslel vážně. Do Arcade totiž společnost investovala nemalý obnos peněz, konkrétně částku přesahující 500 milionů dolarů.

Podle některých analytiků se ale tato horentní investice Applu rozhodně vyplatí. Cupertinská společnost do her, nabízených v rámci Apple Arcade, zjevně investovala s rozvahou, a z chystané služby by se tak podle předběžných odhadů mohl časem stát prosperující multimiliardový byznys. Analytici společnosti HSBC jí dokonce věští lepší budoucnost než Apple TV+ s hvězdným obsazením. Do té Apple podle deníku Financial Times investoval dokonce více než jednu miliardu dolarů.

Apple Arcade se stane místem nejenom pro hry z dílen velkých společností, jako je Konami, Sega či Disney, ale také z produkce menších a nezávislých vývojářů. Podle analytiků z HSBC by Apple Arcade mohla cupertinské společnosti v průběhu příštího roku vydělat zhruba 400 milionů dolarů, do roku 2022 by mohlo jít o výdělek ve výši 2,7 miliard dolarů. Apple TV+ by podle odhadů ze stejného zdroje mohla přiknést do roku 2022 výdělek ve výši zhruba 2,6 miliardy dolaru.

Služba Apple Arcade představuje obrovský potenciál i proto, že bude na rozdíl od Apple TV+ představovat aktivní platformu, na které uživatelé nebudou obsah pouze sledovat, ale budou s ním také interagovat.

Apple Arcade FB

Zdroj: BGR

.