Zavřít reklamu

Společnost Sonos dnes oznámila, že se chystá k vydání nové generace operačního systému a doprovodné aplikace. Operační systém nazvaný Sonos S2, společně s aplikací Sonos, dorazí někdy v průběhu června. Pro majitele některých (zejména starších) produktů to však může značit drobný problém.

Sonos tímto ohlášením reaguje na letité výtky uživelů, kteří si na obstarožní a velmi limitující operační systém již dlouho stěžují. O novince toho zatím není příliš známo, to co se však ví, je velmi potěšující. Operační systém Sonos S2 bude umět pracovat s kvalitnějším zdrojovým materiálem (nad současných 16bit/48kHz) u hudebních souborů, nabídne také rozšířené možnosti konektivity. Skrze doprovodnou aplikaci bude možné jednotlivé (podporované) produkty shlukovat do samostatných skupin, nově budou moci vybrané Sonos produkty podporovat také standard Dolby Atmos nebo DTS:X.

Všechny nové Sonos produkty, které si zákazníci zakoupí od května letošního roku, již budou nový operační systém Sonos S2 obsahovat. Starší produkty, které budou s novým operačním systémem kompatibilní, si jej pak stáhnou jakmile dojde k jeho zveřejnění. Ne všechny starší Sonos produkty jsou však se Sonos S2 kompatibilní. A to může uživatelům komplikovat život.

 

Stará zařízení, která zůstanou u původního operačního, budou spolupracovat výhradně s původní aplikací (která se přejmenuje na Sonos S1). Jejich propojení s novějšími produkty, které již obsahují Sonos S2 a budou ovládány za pomocí nové „Sonos“ Aplikace, nebude možné. Uživatelé tak budou nuceni buď staré a nepodporované produkty vyměnit za ty nové, nebo (v případě vlastnictví S1 a S2 kompatibilních produktů) využívat dvě samostatné platformy pro jejich ovládání s tím, že délka podpory S1 produktů není nikterak deklarována. Mezi produkty, které nejsou s operačním systémem Sonos S2 kompatibilní patří:

  • Sonos Bridge
  • Sonos Connect a Sonos Connect:Amp
  • Sonos CR200 dálkový ovladač
  • Sonos Play:5 (první generace)
  • Sonos Zone Player ZP80, ZP90, ZP100 a ZP120

V souvislosti s výše uvedeným spouští Sonos speciální Trade-in akci, v rámci které je možné za staré produkty získat malou slevu na nákup nových. České zastoupení však na svém webu o této akci informace nemá a v oficiálních podmínkách Česká republika, jakožto země, kde je tato kampaň k dispozici, nefiguruje.

 

.