Zavřít reklamu

Vypadá to, že se dostupnějšími verzemi nejrůznějších prémiových služeb pomalu ale jistě začíná trhat pytel. Včera jsme vás v našem souhrnu informovali o chystaném tarifu YouTube Premium Lite, dnes bude pro změnu řeč o odlehčené verzi Spotify Premium, která by za nižší cenu měla uživatelům přinést jisté výhody. Druhá část našeho dnešního souhrnu pak bude věnována odchodu prezidenta J. Allena Bracka ze společnosti Activision Blizzard.

Spotify testuje dostupnější tarif pro svou prémiovou verzi

Tento týden jsme vás v jednom z našich souhrnů kromě jiného také informovali o tom, že společnost Google u své platformy YouTube testuje hned v několika evropských zemích nový tarif s názvem YouTube Premium Lite. Ten by za sníženou cenu měl uživatelům poskytnout možnost sledování YouTube videí zcela bez reklam. Včera se na internetu objevily zprávy o tom, že „odlehčený“ prémiový tarif chystá pro své uživatele také populární hudební streamovací služba Spotify.

Spotify Plus

Nový tarif by měl nést název Spotify Plus a jeho cena by měla činit 0,99 dolaru měsíčně, tedy zhruba desetinu ceny současného standardního prémiového předplatného, a nabídne uživatelům možnost využívání Spotify bez některých omezení, která jsou součástí její bezplatné verze. Reklam se uživatelé s předplatným Spotify Plus nezbaví, budou mít ale o poznání větší volnost, tedy co se týče například přeskakování skladeb. Tarif Spotify Plus je v současné době zatím v testovací fázi a není jisté, jakou bude mít finální podobu, ani kdy bude oficiálně uveden do provozu.

Skandál s nevhodným chováním u Activision Blizzard

Světem technologií již nějakou dobu hýbe kauza Activision Blizzard. Kalifornský úřad pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení (DFEH) podal žalobu na společnost Activision Blizzard, z jejíž dílny vzešla řada populárních herních titulů, jako je třeba CoD, OverWatch nebo StarCraft. Příčinou podání žaloby je dlouhodobé nevhodné chování na pracovišti, v jehož rámci docházelo k sexuálnímu obtěžování a diskriminaci žen. Ženy, které pro Activision Blizzard pracovaly, se musely dlouhodobě potýkat s neférovými pracovními a platovými podmínkami, kdy na vzdělané, schopné a zkušené zaměstnankyně byla často delegována jednoduchá kancelářská práce, a výjimkou nebyly ani propastné rozdíly ve finančním ohodnocení mužů a žen.

 

 

Kromě toho docházelo v sídle Activision Blizzard opakovaně k obtěžování žen. Nebylo nijak neobvyklé, že muži na pracovišti hojně popíjeli a poté se ke svým kolegyním chovali velmi nevhodně, případě chodili do práce s kocovinou a neplnili řadu svých povinností. Více než dvouleté důkladné vyšetřování ukázalo, že zaměstnankyně Activision Blizzard musely čelit nevhodným poznámkám a vtipům, osahávání a dalším formám obtěžování. Jedna z pracovnic Activision Blizzard dokonce následkem dlouhodobého tlaku spáchala sebevraždu, a to přímo na jedné z firemních akcí. Firma nicméně jakékoliv nařčení z nevhodného chování nebo neférových podmínek důrazně odmítá, a popírá také, že by zmíněná sebevražda měla jakoukoliv souvislost s děním na pracovišti. V souvisejícím oficiálním prohlášení společnost uvádí, že od chvíle, kdy bylo zahájeno prvotní vyšetřování, u ní proběhla řada změn k lepšímu, a že se firma rozhodla posílit svůj závazek, co se týče rozmanitosti, rovnoprávnosti a inkluze. Žalobou se v současné chvíli zabývá kalifornský soud, firmu tento týden opustil prezident J. Allen Brack.

Activision Blizzard

 

.