Zavřít reklamu

Zatímco v několika uplynulých dílech našeho pravidelného souhrnu spekulací jsme se věnovali převážně produktům, které by měly spatřit světlo světa v relativně blízké budoucnosti, dnešní článek bude kompletně věnovaný rozšířené realitě. Ta by dokonce podle analytika Ming-Chi Kua měla jednoho plně nahradit iPhone.

Apple a rozšířená realita

Spekulace o rozvoji rozšířené reality u společnost Apple nabírají v posledních měsících opět na obrátkách. Nedávno se v této souvislosti nechal slyšet také známý analytik Ming-Chi Kuo, který představil své předpovědi, týkající se budoucího AR headsetu z dílny cupertinské společnosti. Kuo v souvislosti se zmíněným zařízením například uvedl, že bychom se jeho příchodu mohli dočkat již v průběhu čtvrtého kvartálu roku 2022.

Apple VR Headset nákres
Zdroj: The Information

Zařízení pro rozšířenou realitu by podle Kua mělo být osazeno dvěma opravdu výkonnými procesory, které by měly být na stejné výpočetní úrovni jako čipy, nacházející se v počítačích od Applu. Kuo také uvedl, že budoucí AR headset od Applu nabídne schopnost fungování nezávisle na Macu či iPhonu. Co se softwaru týče, můžeme se podle Kua těšit spíše na podporu komplexní řady aplikací. Co se displeje týče, uvádí Ming-Chi Kuo, že by se mělo jednat o dvojici displejů Sony 4K micro OLED. Kuo zároveň v této souvislosti naznačuje možnou podporu virtuální reality.

Bude iPhone nahrazen rozšířenou realitou?

S rozšířenou realitou souvisí i druhá část našeho dnešního souhrnu spekulací. Zmíněný analytik Ming-Chi Kuo v jedné ze svých nedávných zpráv totiž mimo jiné také uvedl, že se iPhone udrží na trhu dalších deset let, po uplynutí této dekády jej ale společnost Apple s největší pravděpodobností nahradí rozšířenou realitou.

Pro někoho možná může znít zpráva o relativně brzkém zániku iPhonů překvapivě, Kuo ale není zdaleka jediným analytikem, který tuto událost předpovídá. Podle odborníků si je vedení společnosti Apple velice dobře vědomo faktu, že není možné se dlouhodobě spoléhat na jeden jediný produkt, a je zapotřebí počítat s tím, že spolu s vývojem technologií mohou iPhony jednoho dne přestat pro firmu představovat hlavní zdroj příjmů. Ming-Chi Kuo je přesvědčený o tom, že budoucnost společnosti Apple je spojená především s úspěchem headsetu pro rozšířenou realitu. Samostatně fungující AR headset bude podle Kua disponovat „vlastním ekosystémem, a nabídne flexibilní a komplexní uživatelský zážitek“.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více