Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme náš pravidelný souhrn spekulací, týkajících se společnosti Apple. Tentokrát bude opět řeč o druhé generaci bezdrátových sluchátek AirPods Pro a o tom, jaké funkce by měl nový model nabídnout. Ve druhé části souhrnu se budeme věnovat Apple Watch Series 8.

Jak to bude se zdravotními funkcemi AirPods Pro 2?

V uplynulém souhrnu spekulací jsme vás na stránkách našeho magazínu informovali o tom, že unikly technické specifikace druhé generace bezdrátových jablečných sluchátek AirPods Pro. Jednalo se samozřejmě spíše o nezaručenou zprávu – jak už to u spekulací a úniků ostatně bývá – přesto ale jistě nejednoho uživatele potěšila zmínka o možných zdravotních funkcích. Nejnovější zprávy ale bohužel hovoří spíše o tom, že si zrovna na tuto vlastnost budeme muset u AirPods Pro ještě nějakou dobu počkat. Analytik společnosti Bloomberg Mark Gurman totiž ve svém nejnovějším newsletteru v souvislosti se zmíněnými sluchátky uvedl, že se AirPods minimálně v průběhu tohoto roku rozhodně nedočkají funkce detekce srdečního tepu. Upřesnil nicméně, že na těchto funkcích Apple pracuje a testuje je, do praxe ale budou bohužel uvedeny až později.

Nová funkce u Apple Watch Series 8

U prognóz Marka Gurmana z Bloombergu ještě zůstaneme. Ve svém zmíněném nejnovějším newsletteru se totiž vyjádřil také na téma budoucích Apple Watch, konkrétně Apple Watch Series 8. O těch jsme se již minulý týden dozvěděli mimo jiné i to, že budou s největší pravděpodobností osazené čipem S7, který se nachází již u dvou předešlých generací. Apple Watch Series 8 by ale podle Gurmana měly nabídnout také něco navíc – dlouho očekávanou funkci měření tělesné teploty. Spíše než o klasické měření, na jaké jsme zvyklé u tradičních teploměrů, by ale podle Gurmana mělo jít o detekci zvýšené teploty a následné upozornění na to, že by uživatel mohl být nemocný. Otázkou ale také je, jak by takové měření mělo probíhat v praxi. Vzhledem k tomu, že teplota lidského těla může někdy velmi kolísat i u zcela zdravých jedinců, bude měření (respektive detekce případné zvýšené teploty) probíhat spíše na základě spuštění specifické aplikace.

Apple Watch Series 7 koncept
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.