Zavřít reklamu

Léto a prázdniny jsou v plném proudu a řada lidí vyráží na dovolenou. S tím se pojí i plánování trasy a následná navigace, ke které dnes již většina lidí používá (když ne vestavěnou navigaci v autě) mobilní telefon. A u něj se pak řeší, kam ho umístit. Někteří jsou zvyklí na přísavku na sklo, jiní na držák do žebrování větráčku. Ne každý držák ale funguje optimálně a mnoho lidí je často mění. Já takhle po delší době konečně zakotvil u držáku ExoGear ExoMount Ultra. Na něm si pak můžete zahrát hry například na webu  Royal Vegas casino online Slovenija on iPhone.

ExoMount Ultra je držák s klasickou přísavku, která se ale opravdu přisaje tak, že nepustí. Alespoň z mé dlouhodobé zkušenosti. Již jsem viděl několik iPhonů, jejichž displej se rozbil o železné kolejnice sedaček, a to právě když vypadli z držáku. Ať už toho s přísavkou nebo třeba jiného, který měl držet ve zmíněném větráčku.

Sám jsem dlouho spokojeně používal jiný držák od ExoGear, který byl chytře umístěn do zdířky pro CD. Tu jsem jednak v autě prakticky nepoužíval a jednak v ní držák držel opravdu spolehlivě, takže jsem se nemusel bát, že mi iPhone i s ním vypadne. Po čase se ale i tento držák celkově trochu vyviklal, a tak jsem hledal nástupce.

exogear2

Tím se stal již zmíněný ExoMount Ultra, což je nová verze dlouho známého držáku s přísavkou od Exogearu, jenž je určen pro všechny telefony s úhlopříčkou displeje od 3,5 do 6 palců, takže bez problémů pojme i telefony v obalech včetně iPhonu 7 Plus.

Přísavka tohoto držáku disponuje technologií ExoSeal, která kombinuje nanotechnologii s podtlakovým systémem. Výrobce uvádí, že držák drží bez problémů na kůži, dřevu, suché zdi nebo dokonce na betonu. Musím uznat, že na palubní desce drží jako přibitý. Když jsem ho chtěl odlepit, musel jsem vynaložit hodně úsilí a chvílemi jsem si říkal, zda nevytrhnu celou palubku.

Jakmile jsem ho však odlepil, velmi rychle se na lepící povrch přilepil prach a špína. Naštěstí lze přísavku jednoduše omýt a lepivý prvek je zpátky. Držák dokonce drží i na porézních a oblých površích. Chvíli jsem si jen tak hrál a zkoušel ho po bytě umístit na různý nábytek a povrch. Všude bez problémů držel. Jakmile přilepíte přísavku, je potřeba vždy ještě spojení pojistkou a podtlakem upevnit.

 

Jakmile máte držák připevněný, stačí si jen dle typu a velikosti telefonu zvolit optimální šířku svěracích kloubů. Na výběr máte tři velikosti. Čelisti jsou na obou koncích pogumované, takže se nemusíte obávat poškrábání. Sám používám iPhone 7 Plus bez zadních krytů a iPhone stále vypadá jako nový. Čelisti jsou přitom velmi pevné a i v ostrých zatáčkách či na dálnici D1 drží telefon na svém místě.

ExoGear ExoMount Ultra můžete používat buď na výšku nebo na šířku. Dosud jsem byl vždy zvyklý iPhone upevňovat na výšku, ale musím uznat, že rychle jsem si zvykl na iPhone ve vodorovné poloze. Díky jednoduché aretaci můžete držák ve vybrané poloze zafixovat a ještě více upevnit. Instalaci telefonu do držáku zvládnete jednou rukou pouhým zatlačením na jednu z čelistí držáků a stejně snadno telefon z držáku vyjmete. Velmi jednoduché a prosté.

Pravděpodobně nejtěžším úkolem je v autě vybrat vhodné místo, kam držák umístit. Při troše štěstí ho klidně můžete dát i na sklo či někam na hlavní palubní desku. Záleží jen na tom, jak to u vás v autě vypadá. ExoGear ExoMount Ultra vás pak vyjde na solidních 898 korun. V podstatě nemám držáku co vytknout, protože svoji roli plní na výbornou, ale přesto čas od času doporučuji zkontrolovat, že přísavka někde nepovolila, například vlivem slunečního záření či vysoké teploty v autě během léta.

.