iWant

Populární navigace Sygic nabídne své offline mapy v CarPlay

iWant

Když Apple před měsícem na WWDC oznámil při premiéře iOS 12 podporu pro integraci map třetích stran v CarPlay, zajásalo nemálo uživatelů. Společnost totiž ve svém systému pro automobily nabízela pouze Apple Maps. Podpora pro navigační aplikace třetích stran je tak více než vítaná a zdá se, že tuto příležitost si nenechá ujít ani Sygic, tedy jedna z nejpopulárnějších offline mapových aplikací pro iOS.

Ačkoli Apple během prezentace přislíbil do CarPlay integraci Google Maps a Waze, ani jiní vývojáři nezůstávají pozadu. Konektivitu se systémem nyní oficiálně potvrdil i Sygic, a to jako vůbec první aplikace pro offline navigaci. Ostatně není tomu poprvé, co si Sygic připisuje prvenství. Tato slovenská společnost se sídlem v Bratislavě jako první vydala navigaci pro iPhone.

Důležitým poznatkem pak zůstává, že Sygic 3D mapy pro CarPlay budou dostupné offline, což jistě řada uživatelů uvítá. Počítat můžeme i se všemi důležitými funkcemi jako prediktivní směrování, ukazatele hustoty provozu a nejvyšší povolenou rychlost na aktuálním úseku.

Další podrobnosti o podpoře CarPlay ve své aplikaci oznámí Sygic během následujících týdnů. Aktualizace by pak měla vyjít na podzim, pravděpodobně někdy po vydání finální verze iOS 12.