Zavřít reklamu

Co všechno čekáte, že přinesou nové Apple Watch Series 10 či popřípadě Apple Watch X? U iPhonu to bylo jiné, tam se měl Apple kam posouvat, jenže v případě hodinek nemá tolik manipulačního prostoru, a kvůli tomu může připravovaná novinka zklamat. 

Očekávání jsou velká, a když nejsou splněna, je na místě zklamání. A je pravda, že od 10. generace Apple Watch máme očekávání poměrně veliká. Může za to právě to, co Apple už ukázal s iPhonem X ale i to, že jsme se v řadě Series nedočkali od nulté verze hodinek vlastně žádné zásadní designové změny. A kdy jindy by ta měla přijít, než teď? 

Především větší displej 

Poslední zprávy hovoří o tom, že by měly Apple Watch Series 10 obsahovat větší displeje a měly by mít tenčí design. Větší z těchto dvou modelů by měl mít dokonce obrazovku tak velkou, že bude přibližně stejná jako ta, která se nachází na Apple Watch Ultra. Jenže podle Marka Gurmana z Bloombergu je velice nepravděpodobné, že by samotný design vypadal nějak zásadně jinak. Bude se tak vlastně jednat jen o zvětšenou aktuální generaci. A je to opravdu to, co všichni chceme? 

Apple Watch Series 10 a Apple Watch Ultra 3 letos dostanou i výkonnější procesor. Což také není překvapením. I když by to mohlo položit dobré základy pro některá vylepšení v rámci AI, tak když Apple představoval Apple Intelligence, své hodinky jako podporované zařízení neuvedl, což je třeba rozdíl od Samsungu, kde se očekává, že Galaxy Watch7 budou mít určité funkce jeho Galaxy AI. U Applu je to zarážející i proto, že si v hodinkách řeší všechno sám, ne jako jeho jihokorejský rival, který musí používat systém Googlu. 

Pokud jde o nové funkce pro zdraví, předchozí zprávy naznačovaly, že Apple Watch Series 10 přidají funkce monitorování krevního tlaku a spánkové apnoe. Jenže od té doby narazil Apple na několik vážných problémů, které pravděpodobně uvedení těmto funkcí zabrání. Podle všeho to tak vypadá, že nové chytré hodinky společnosti nepřinesou žádné zázraky, i když je zjevné, že se je bude snažit Apple patřičně prodat alespoň skrze softwarové novinky, třeba další gesta atd. 

Možnosti standardní řady se zdají být vyčerpány, a i když ji Apple rok od roku omlazuje, ty změny jsou stále méně patrné. Navíc zvětšování displeje neřeší vše, co zákazník požaduje. Hodinky jsou do jisté míry i módní záležitost a nebylo by od věci, kdybychom měli stejné funkce jen ve více designech, což ostatně nabízí právě i Samsung. Ano, jsou zde Ultry, ale mít na výběr jen ze dvou modelů, protože SE vypadají vlastně stejně jako Series, je to málo. 

.