Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané spekulace, přičemž různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple najal vedoucí osobnost platformy Amazon Video

Není žádným tajemstvím, že se Apple v poslední době snaží soustředit především na své služby. Teprve v minulém roce jsme se dočkali představení streamovací platformy s názvem  TV+, která nabízí řadu originálního videoobsahu za poměrně nízkou cenu. Jak to tak ale vypadá, službě se prozatím tolik nedaří. Ačkoliv členství kalifornský gigant rozdává doslova zadarmo, kdy ke každému produktu přikládá bezplatné roční členství, lidé stále raději preferují konkurenční platformy a  TV+ spíše přehlíží. Tohoto faktu si je samozřejmě vědom i samotný Apple. Z těchto důvodů se na službě neustále pracuje a již brzy bychom se měli dočkat určitých změn. Podle nejnovějších zpráv měl údajně Apple najmout novou osobnost. Konkrétně se jedná o výkonného pracovníka ze společnosti Amazon Video jménem James DeLorenzo, který se v Amazonu již od roku 2016 soustředil na sportovní sekci a dokonce se stal viceprezidentem firmy Audible, jenž spadá pod Amazon.

Dnešním dnem se ale internet začíná plnit informacemi, které potvrzují přechod DeLorenza do Applu. Tyto zprávy jsme mohli vidět například na Twitteru, ale oficiálního prohlášení cupertinské společnosti jsme se doposud nedočkali. Co si od této příležitosti Apple slibuje? Jak jsem zmínil již v samotném začátku,  TV+ prozatím nedokáže natolik konkurovat ostatním službám. Kalifornský gigant se proto neustále snaží rozšířit svou nabídku, v čemž by právě James DeLorenzo mohl parádně pomoci. Dá se totiž očekávat, že tento člověk by mohl stát za zrodem sportovní sekce na jablečné streamovací platformě, která by mohla přilákat širokou řadu aktivních předplatitelů.

Tim Cook reaguje na současnou krizi a hovoří o rasismu

V posledních dnech jsme se stali svědky série hrozných událostí, které vyvrcholily vraždou třetího stupně. Spojené státy americké se potýkají s vlnou protestů, jež dokonce přešly do absolutního chaosu a rabování. Lidé tímto způsobem nepřiměřeně reagují na smrt George Floyada. Ten podlehl svým zraněním, kdy mu ve mestě Minneapolis policista osm minut klečel na krku. Na téměř všech sociálních sítí nyní můžeme vidět reakci nejen lidí, ale taky firem, kteří sdílejí černý obrázek. Na samotnou situaci samozřejmě zareagoval i nejvyšší představitel Applu, CEO Tim Cook. Pokud se nyní podíváte na americkou mutaci webu kalifornského giganta, naleznete na něm jeho oficiální prohlášení.

Apple rasismus
Zdroj: Apple

V dopisu Cook popisuje současnou situaci a výrazně zdůrazňuje, že již nadále nesmíme žít ve strachu a diskriminaci. Dopis hlavně hovoří o problému rasismu, který Ameriku trápí odnepaměti a zdůrazňuje potřebu se posunout kupředu. Ačkoliv během historie došlo k upravení zákonů, rasismus je stále hluboce zakořeněn v myslím samotných občanů, což pochopitelně tvoří obrovský problém. Apple tak jednoznačně stojí na straně dobra, kdy se veřejně zastává černé a hnědé komunity lidí, jenž se každým dnem potýkají s rasovými problémy. Celé vyjádření si můžete přečíst zde.

Hacker získal data ze serverů Applu, do vězení ale nepůjde

Soukromí uživatelů na internetu je v dnešní době bezpochyby jednou z nejdůležitějších záležitostí. Právě kalifornský gigant si na soukromí svých zákazníků přímo zakládá, což dokazuje řada funkcí a kroků. Jednou za čas se ale samozřejmě někomu povede se k některým datům dostat. Přesně tohle se v roce 2018 „poštěstilo“ tehdy 22letému Australanovi, který ze serverů Applu získal data o jednotlivých zaměstnancích a kód doposud neznámého firmwaru. Hlavní problém spočívá v tom, že ihned po útoku získaná data sdílel skrze svůj Twitter a Github, kvůli čemuž bylo velice snadné jej dopadnout. Hacker, vlastním jménem Abe Crannaford, se teprve nyní dočkal svého soudu, kdy mu hrozilo odnětí svobody až na dva roky. Verdikt samotného soudce byl ale poměrně mírný a Abe tak odešel „pouze“ s pokutou ve výši 5 tisíc amerických dolarů. To ale není vše. Mimo pokutu si Abe za své činy vysloužil osmnáctiměsíční podmínku. Pokud se tedy rozhodne pro další ilegální činnost, bude muset zaplatit dalších 5 tisíc, nebo může případně dopadnout ještě hůře.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více